Range Rover yeni ikincil loqo və naxış dizaynını təqdim etdi
Redaksiya xəbər verir ki, Jaguar Land Rover (JLR) şirkəti, "Brendlər Evi" (House of Brands) strategiyasının bir hissəsi olaraq Range Rover üçün yeni ikincil loqo və fərqli bir naxış dizaynını təqdim edib. Yeni loqo üst-üstə düşən və güzgü formasında çevrilmiş “R” hərflərindən ibarətdir. Şirkət bununla Range Rover-i Land Rover-dən ayrılmış müstəqil marka kimi daha da fərqləndirməyi hədəfləyir.
Eyni zamanda “Range Rover Naxışı” da təqdim olunub. Bu naxış iç-içə keçmiş və döndərilmiş “R” hərflərinin şahmatvari düzülüşü ilə formalaşıb. Avtomobil istehsalçısı bu motivin gələcək modellərin ön hissəsində və ya salon interyerində istifadə edilə biləcəyini istisna etmir.
JLR rəsmiləri bildiriblər ki, bu simvolik loqo “Range Rover” yazısını əvəz etməyəcək, sadəcə yazının yerləşə bilmədiyi kiçik əşyalar, geyim etiketləri və tədbir məkanlarındakı dekorativ məqsədlər üçün nəzərdə tutulub.

Классический текстовый логотип на передней и задней части моделей Range Rover останется неизменным.
Как сообщает редакция, компания Jaguar Land Rover (JLR) представила новый вторичный логотип и отличительный дизайн узора для Range Rover в рамках стратегии «Дом брендов» (House of Brands). Новый логотип состоит из наложенных друг на друга и зеркально перевернутых букв «R». Таким образом, компания стремится еще больше выделить Range Rover как независимый бренд, отделенный от Land Rover.
Одновременно был представлен «Узор Range Rover». Этот узор сформирован из переплетенных и повернутых букв «R», расположенных в шахматном порядке. Автопроизводитель не исключает, что этот мотив может быть использован в передней части или в интерьере салона будущих моделей.
Представители JLR заявили, что этот символический логотип не заменит надпись «Range Rover», а предназначен исключительно для небольших предметов, где надпись не помещается, этикеток одежды и декоративных целей на мероприятиях.