"Barselona"nın hücumçusu Rafinyanın "Liverpul"a keçməsi ehtimalı gündəmdədir. İngiltərənin çempionu "Liverpul"un braziliyalı oyunçuya maraq göstərməsi və onun üçün təxminən 100 milyon avro təklif etməyə hazır olması barədə məlumatlar yayılıb. Bu transferin mümkünlüyü futbol ictimaiyyətində geniş müzakirələrə səbəb olub.
Redaksiya məlumat verir ki, "Fichajes" portalının məlumatına görə, "Liverpul" Rafinyanı 2026-cı ildə komandaya qatmaq istəyir. Braziliyalı oyunçu, "Barselona"da Hansi Flikin rəhbərliyi altında əsas oyunçulardan biri kimi özünü təsdiqləyib. 28 yaşlı vinger, ötən mövsüm komandasının daxili trebl qazanmasına kömək edərək, dünyanın ən yaxşı oyunçularından biri olub. O, sentyabr ayında zədə alana qədər bu mövsümdə də yüksək performans nümayiş etdirmişdi.
"Liverpul"un Rafinyanı "Barselona"dakı çıxışları və Premyer Liqadakı təcrübəsinə görə, Məhəmməd Salahın əvəzedicisi kimi nəzərdən keçirdiyi bildirilir. Salahın forma düşkünlüyü və Səudiyyə Ərəbistanından gələn əhəmiyyətli təkliflər səbəbindən komandadan ayrılması ehtimalı var. Braziliyalı futbolçu, Premyer Liqada oynama təcrübəsinə malikdir və hücum gücü Arne Slotun qurmaq istədiyi layihəyə mükəmməl uyğun gələ bilər. Rafinya isə dəfələrlə "Barselona"dakı uzunmüddətli gələcəyini gördüyünü bildirib. Vinger bu ilin əvvəlində klubla 2028-ci ilə qədər müqavilə imzalayıb. "Barselona" da onu layihənin mühüm hissəsi kimi görür, xüsusilə də onun zədəsi səbəbindən komandanın performansının düşməsindən sonra. Lakin, 100 milyon avroluq təklif "La Liqa" çempionları üçün cazibədar ola bilər, xüsusilə də Robert Levandovskinin yerinə gələn yayda yeni bir hücumçu gətirmək planları nəzərə alınarsa. Buna görə də, "Liverpul"un Rafinyaya maraq göstərməsi və təklif etməsi halında "Barselona"nın necə reaksiya verəcəyini görmək maraqlı olacaq.

The potential transfer of Barcelona forward Raphinha to Liverpool is on the agenda. Reports indicate that English champions Liverpool are interested in the Brazilian player and are prepared to offer approximately 100 million euros for him. The possibility of this transfer has sparked widespread discussions in the football community.
Redaksiya reports that, according to the "Fichajes" portal, Liverpool wants to add Raphinha to their squad in 2026. The Brazilian player has established himself as one of the key players at Barcelona under the management of Hansi Flick. The 28-year-old winger helped his team win a domestic treble last season, becoming one of the world's best players. He also demonstrated high performance this season until he sustained an injury in September.
Liverpool is reportedly considering Raphinha as a replacement for Mohamed Salah, owing to his performances at Barcelona and his Premier League experience. Salah's dip in form and significant offers from Saudi Arabia suggest a potential departure from the team. The Brazilian footballer has experience playing in the Premier League, and his attacking prowess could perfectly fit the project Arne Slot aims to build. Raphinha, however, has repeatedly stated that he sees his long-term future at Barcelona. The winger signed a contract with the club until 2028 earlier this year. Barcelona also views him as a crucial part of their project, especially after the team's performance declined due to his injury. However, a 100 million euro offer could be attractive to the La Liga champions, particularly if they plan to bring in a new forward next summer to replace Robert Lewandowski. Therefore, it will be interesting to see how Barcelona reacts if Liverpool shows interest and makes an offer for Raphinha.