Qətərin Baş naziri Mühəmməd bin Əbdülrəhman Əl Tani İsrailin hücumunu yalnız “dövlət terrorizmi” kimi qiymətləndirmək olar, deyə bildirib. Onun sözlərinə görə, bu hadisə bölgənin gələcək hücumların qarşısını almaq üçün kompleks yanaşmaya ehtiyac duyduğunu göstərir.
Redaksiya Al Jazeera-yə istinadla xəbər verir ki, Əl Tani vurğulayıb: “Bu gün biz elə bir dönüş nöqtəsinə çatmışıq ki, bütün region belə barbar hərəkətə cavab verməlidir”.
Məlumata görə, Qətər diplomatı Mühəmməd bin Əbdüləziz Əl-Xuləifi rəhbərliyi altında xüsusi komanda formalaşdırır. Bu komanda İsrailin hücumuna hüquqi cavab tədbirlərini həyata keçirəcək.

Катар оставляет за собой право на ответ Израилю
Премьер-министр Катара Мухаммед бен Абдуррахман Аль Тани заявил, что нападение Израиля можно расценивать только как «государственный терроризм». По его словам, этот инцидент показывает, что регион нуждается в комплексном подходе для предотвращения будущих атак.
Редакция со ссылкой на Al Jazeera сообщает, что Аль Тани подчеркнул: «Сегодня мы достигли поворотного момента, когда весь регион должен отреагировать на такой варварский акт».
Согласно информации, Катар формирует специальную команду под руководством дипломата Мухаммеда бен Абдулазиза Аль-Хулайфи. Эта команда будет осуществлять правовые ответные меры на нападение Израиля.