AFFA "Qarabağ" və "Sabah"ı azarkeşlərə görə 5000 manat cərimələyib.
Misli Premyer Liqasının XXVIII turunun mərkəzi qarşılaşması olan "Qarabağ" – "Sabah" matçından sonra hər iki komandanın azarkeş sektorlarından meydana kənar şəxslərin daxil olması klubların büdcəsinə ziyan vurub. Cari mövsümdə analoji halın ikinci dəfə yaşanması səbəbindən "Qarabağ" və "Sabah" klublarının hər biri 5000 manat cərimə olunub.
Həmçinin "Sabah"ın 6 futbolçusu sarı vərəqə aldığı üçün klub əlavə 700 manat cərimə edilib. Komandanın oyunçusu Abdulla Xaybullayev ciddi qayda pozuntusuna görə birbaşa qırmızı vərəqə aldığı üçün 2 oyunluq cəzalandırılıb, paytaxt təmsilçisi isə daha 1000 manat ziyana düşüb.
"Araz-Naxçıvan" – "Turan Tovuz" matçında meydana kənar şəxslər daxil olduğuna və bu hal cari mövsümdə 2-ci dəfə təkrarlandığına görə ev sahibi komanda 5000 manat cərimə olunub. Həmin görüşdə qonaqların 5 futbolçusu sarı vərəqə ilə cəzalandığı üçün Tovuz təmsilçisi 700 manat cəriməyə məruz qalıb.
"Karvan-Yevlax" – "Şamaxı" oyununda mətbuat konfransı otağının düzgün təşkil edilməməsi, yəni təşkilati-texniki öhdəliklərin pozulması səbəbindən Yevlax klubu 1000 manat cərimə edilib.

"Qarabağ" and "Sabah" also fined - REASON
After the "Qarabağ" – "Sabah" match, which was the central fixture of the XXVIII round of the Misli Premier League, the entry of unauthorized persons from both teams' fan sectors onto the field caused damage to the clubs' budgets. Due to this being the second occurrence of such an incident in the current season, both "Qarabağ" and "Sabah" clubs have been fined 5000 manats each.
Additionally, since 6 players from "Sabah" received yellow cards, the club was fined an additional 700 manats. The team's player Abdulla Xaybullayev was suspended for 2 games for receiving a direct red card due to a serious foul, and the capital's representative incurred another 1000 manats in damages.
In the "Araz-Naxçıvan" – "Turan Tovuz" match, since unauthorized persons entered the field and this incident occurred for the second time in the current season, the home team was fined 5000 manats. In the same match, as 5 players from the visiting team were penalized with yellow cards, the Tovuz representative was subjected to a 700 manat fine.
In the "Karvan-Yevlax" – "Şamaxı" game, due to the improper organization of the press conference room, meaning a violation of organizational and technical obligations, the Yevlax club was fined 1000 manats.