AFFA "Qarabağ" və "Sabah"ı azarkeşlərə görə 5000 manat cərimələyib.
Misli Premyer Liqasının XXVIII turunun mərkəzi qarşılaşması olan "Qarabağ" – "Sabah" matçından sonra hər iki komandanın azarkeş sektorlarından meydana kənar şəxslərin daxil olması klubların büdcəsinə ziyan vurub. Cari mövsümdə analoji halın ikinci dəfə yaşanması səbəbindən "Qarabağ" və "Sabah" klublarının hər biri 5000 manat cərimə olunub.
Həmçinin "Sabah"ın 6 futbolçusu sarı vərəqə aldığı üçün klub əlavə 700 manat cərimə edilib. Komandanın oyunçusu Abdulla Xaybullayev ciddi qayda pozuntusuna görə birbaşa qırmızı vərəqə aldığı üçün 2 oyunluq cəzalandırılıb, paytaxt təmsilçisi isə daha 1000 manat ziyana düşüb.
"Araz-Naxçıvan" – "Turan Tovuz" matçında meydana kənar şəxslər daxil olduğuna və bu hal cari mövsümdə 2-ci dəfə təkrarlandığına görə ev sahibi komanda 5000 manat cərimə olunub. Həmin görüşdə qonaqların 5 futbolçusu sarı vərəqə ilə cəzalandığı üçün Tovuz təmsilçisi 700 manat cəriməyə məruz qalıb.
"Karvan-Yevlax" – "Şamaxı" oyununda mətbuat konfransı otağının düzgün təşkil edilməməsi, yəni təşkilati-texniki öhdəliklərin pozulması səbəbindən Yevlax klubu 1000 manat cərimə edilib.

АФФА оштрафовала «Карабах» и «Сабах» на 5000 манатов из-за болельщиков.
После центрального матча XXVIII тура Премьер-лиги Misli между «Карабахом» и «Сабахом» проникновение посторонних лиц на поле из секторов болельщиков обеих команд нанесло ущерб бюджетам клубов. В связи с тем, что аналогичный случай произошел во второй раз в текущем сезоне, клубы «Карабах» и «Сабах» были оштрафованы каждый на 5000 манатов.
Также клуб «Сабах» был дополнительно оштрафован на 700 манатов за то, что 6 его футболистов получили желтые карточки. Игрок команды Абдулла Хайбуллаев был дисквалифицирован на 2 матча за получение прямой красной карточки за серьезное нарушение правил, а столичный представитель понес еще 1000 манатов ущерба.
В матче «Араз-Нахчыван» – «Туран Товуз» домашняя команда была оштрафована на 5000 манатов за проникновение посторонних лиц на поле и повторение этого случая во второй раз в текущем сезоне. В том же матче представитель Товуза был оштрафован на 700 манатов за то, что 5 футболистов гостей получили желтые карточки.
В матче «Карван-Евлах» – «Шамахы» клуб из Евлаха был оштрафован на 1000 манатов из-за неправильной организации пресс-конференции, то есть нарушения организационно-технических обязательств.
А в матче «Кяпаз» – «Имишли» клуб из Гянджи понес ущерб в 700 манатов за то, что 4 его члена получили желтые карточки.