“Qarabağ” Çempionlar Liqasının əsas mərhələsinə vəsiqə qazandı
UEFA Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsində Bakıda “Qarabağ” və “Ferensvaroş” (Macarıstan) komandaları arasında keçirilən cavab oyunu başa çatıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Tofiq Bəhramov adına Respublika Stadionunda təşkil edilən görüş rəqibin 3:2 hesablı qələbəsi ilə yekunlaşıb.
Ağdam təmsilçisinin heyətində Leandro Andrade ilə Abdullah Zubir fərqləniblər. Rəqibdə isə Lenni Jozef, Barnabaş Varqa (penalti) və Aleks Tot diqqət mərkəzinə düşüblər.
İlk görüşdə 3:1 hesablı üstünlük əldə edən “Qarabağ” tarixində ikinci dəfə Çempionlar Liqasının əsas mərhələsinə vəsiqə qazanıb.

В рамках плей-офф Лиги чемпионов УЕФА в Баку завершился ответный матч между командами «Карабах» и «Ференцварош» (Венгрия).
Как сообщает редакция, встреча, организованная на Республиканском стадионе имени Тофика Бахрамова, завершилась победой соперника со счетом 3:2.
В составе представителя Агдама отличились Леандро Андраде и Абдулла Зубир. У соперника же в центре внимания оказались Ленни Йозеф, Барнабаш Варга (пенальти) и Алекс Тот.
«Карабах», одержавший победу со счетом 3:1 в первом матче, во второй раз в своей истории вышел в основной этап Лиги чемпионов.