"Qarabağ" "Ayntraxt"ı 3-2 məğlub etdi
Qarabağ” UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsinin VII turunun oyununda doğma meydanda “Ayntraxt” (Almaniya) ilə qarşılaşıb
Redaksiya xəbər verir ki, Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda reallaşan matç Azərbaycan çempionunun 3:2 hesablı qələbəsi ilə bitib.
Ağdam klubunun heyətində qolları 4-cü və 80-ci dəqiqələrdə Kamilo Duran, 90+4-cü dəqiqədə Bəhlul Mustafazadə vurub. Rəqib komandada isə 11-ci dəqiqədə Can Uzun, 78-ci dəqiqədə isə Fares Çaibi fərqlənib.
Bu nəticədən sonra “Qarabağ” turnir cədvəlində 10 xalla 17-ci, 4 xala malik “Ayntraxt” isə 33-cü pillədə qərarlaşıb.

«Карабах» встретился с «Айнтрахтом» (Германия) на своем поле в матче VII тура основного этапа Лиги чемпионов УЕФА.
Редакция сообщает, что матч, проходивший на Республиканском стадионе имени Тофика Бахрамова, завершился победой чемпиона Азербайджана со счетом 3:2.
В составе агдамского клуба голы забили Камило Дуран на 4-й и 80-й минутах, а также Бахлул Мустафазаде на 90+4-й минуте. У соперника отличились Джан Узун на 11-й минуте и Фарес Чаиби на 78-й минуте.
После этого результата «Карабах» занял 17-е место в турнирной таблице с 10 очками, а «Айнтрахт» с 4 очками расположился на 33-й позиции.