Qanunsuz yolla balıq ovlayanlar saxlanılıblar
Martın 18-də Kür çayının sol sahilində, Şəmkir rayonunun inzibati ərazisindən keçən hissəsində elektrik cərəyanından istifadə etməklə qanunsuz balıq ovu faktı aşkarlanıb.
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyindən bildirilib ki, qanunsuz balıq ovu ilə məşğul olan Tovuz rayonunun Hunanlar kəndinin 3 sakini Daxili Sular Regional Bölməsinin əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.
Qanunsuz ov nəticəsində təbiətə dəymiş ziyanın ödənilməsi və müvafiq tədbirlərin görülməsi məqsədilə hər üç şəxs barəsində toplanmış materiallar Daxili İşlər Nazirliyinin Nəqliyyatda Baş Polis İdarəsinin Su Nəqliyyatında Polis İdarəsinə təqdim edilib.

Individuals Caught Illegally Fishing Apprehended
On March 18, an illegal fishing operation using electric current was discovered on the left bank of the Kura River, in the section passing through the administrative territory of the Shamkir district.
The Ministry of Agriculture reported that three residents of Hunanlar village in the Tovuz district, who were engaged in illegal fishing, were apprehended by employees of the Regional Inland Waters Division.
Materials collected regarding all three individuals have been submitted to the Police Department on Water Transport of the Main Police Department on Transport of the Ministry of Internal Affairs, with the aim of compensating for the environmental damage caused by the illegal fishing and taking appropriate measures.