Qanunsuz yolla balıq ovlayanlar saxlanılıblar
Martın 18-də Kür çayının sol sahilində, Şəmkir rayonunun inzibati ərazisindən keçən hissəsində elektrik cərəyanından istifadə etməklə qanunsuz balıq ovu faktı aşkarlanıb.
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyindən bildirilib ki, qanunsuz balıq ovu ilə məşğul olan Tovuz rayonunun Hunanlar kəndinin 3 sakini Daxili Sular Regional Bölməsinin əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.
Qanunsuz ov nəticəsində təbiətə dəymiş ziyanın ödənilməsi və müvafiq tədbirlərin görülməsi məqsədilə hər üç şəxs barəsində toplanmış materiallar Daxili İşlər Nazirliyinin Nəqliyyatda Baş Polis İdarəsinin Su Nəqliyyatında Polis İdarəsinə təqdim edilib.

18 марта на левом берегу реки Куры, на участке, проходящем по административной территории Шамкирского района, был выявлен факт незаконного вылова рыбы с использованием электрического тока.
Министерство сельского хозяйства сообщило, что три жителя села Хунанлар Товузского района, занимавшиеся незаконным выловом рыбы, были задержаны сотрудниками Регионального отдела внутренних вод.
Собранные материалы в отношении всех трех лиц были переданы в Управление полиции на водном транспорте Главного управления полиции на транспорте Министерства внутренних дел с целью возмещения ущерба, нанесенного природе в результате незаконной охоты, и принятия соответствующих мер.