Qabbard Trampın İranla bağlı qərarını dəstəklədi
ABŞ Dövlət Kəşfiyyat idarəsinin rəhbəri Tulsi Qabbard, ABŞ prezidenti Donald Trampın İranla bağlı qərarını dəstəklədiyini bildirib. O, Trampın Amerika xalqı tərəfindən prezident və baş komandan olaraq böyük səs çoxluğu ilə seçildiyini vurğulayıb. Baş komandan olaraq, onun təcili təhlükənin nə olduğunu müəyyənləşdirmək və qoşunlarımızın, Amerika xalqının və ölkəmizin təhlükəsizliyini qorumaq üçün zəruri hesab etdiyi tədbirləri görmək məsuliyyəti daşıdığını qeyd edib.
Redaksiya məlumat verir ki, Milli Kəşfiyyat Direktoru Ofisi prezidentə və baş komandana məlumatlandırmaq üçün mövcud olan ən yaxşı məlumatı təqdim etmək məqsədilə bütün kəşfiyyatı əlaqələndirməkdə və inteqrasiya etməkdə kömək etməkdən məsuldur. ABŞ prezidenti Donald Tramp, mövcud olan bütün məlumatları diqqətlə nəzərdən keçirdikdən sonra, İrandakı terrorçu İslam rejiminin təcili təhlükə yaratdığı qənaətinə gəlib və bu qənaətə əsaslanaraq hərəkətə keçib.
Bu açıqlama bir neçə saat öncə, Trampın Milli Terrorla Mübarizə Mərkəzinin direktoru Co Kentin istefa verməsindən sonra yayımlanıb. Axios xəbər verir ki, İranla ABŞ-ın münaqişəsinə qarşı çıxdığı üçün istefa verən keçmiş terrorla mübarizə rəhbəri Co Kentin məşhur jurnalist Taker Karlsonla müsahibəsi gözlənilir. Ağ Rv sözçüsü Karolin Livitt isə Co Kentin İran müharibəsi səbəbindən istefası barədə bildirib ki, prezident Trampın bu qərarı başqalarının, hətta xarici ölkələrin təsiri ilə qəbul etdiyi barədəki cəfəng iddia həm təhqiramiz, həm də gülüncdür.

Tulsi Gabbard, head of the U.S. Intelligence Community, has stated her support for U.S. President Donald Trump's decision regarding Iran. She emphasized that Trump was elected president and commander-in-chief by a large majority of the American people. She noted that as commander-in-chief, he has the responsibility to determine what constitutes an immediate threat and to take the necessary measures to protect our troops, the American people, and our country's security.
The editorial informs that the Office of the Director of National Intelligence is responsible for coordinating and integrating all intelligence to provide the president and commander-in-chief with the best available information. U.S. President Donald Trump, after carefully reviewing all available information, has concluded that the terrorist Islamic regime in Iran poses an immediate threat and has acted based on this conclusion.
This statement comes hours after Trump's National Counterterrorism Center Director Joe Kent resigned. Axios reports that former counterterrorism chief Joe Kent, who resigned due to his opposition to the U.S.-Iran conflict, is expected to be interviewed by the famous journalist Tucker Carlson. White House spokesperson Karoline Levitt stated regarding Joe Kent's resignation due to the Iran war that the absurd claim that President Trump's decision was influenced by others, even foreign countries, is both insulting and ridiculous.