Qabbard Trampın İranla bağlı qərarını dəstəklədi
ABŞ Dövlət Kəşfiyyat idarəsinin rəhbəri Tulsi Qabbard, ABŞ prezidenti Donald Trampın İranla bağlı qərarını dəstəklədiyini bildirib. O, Trampın Amerika xalqı tərəfindən prezident və baş komandan olaraq böyük səs çoxluğu ilə seçildiyini vurğulayıb. Baş komandan olaraq, onun təcili təhlükənin nə olduğunu müəyyənləşdirmək və qoşunlarımızın, Amerika xalqının və ölkəmizin təhlükəsizliyini qorumaq üçün zəruri hesab etdiyi tədbirləri görmək məsuliyyəti daşıdığını qeyd edib.
Redaksiya məlumat verir ki, Milli Kəşfiyyat Direktoru Ofisi prezidentə və baş komandana məlumatlandırmaq üçün mövcud olan ən yaxşı məlumatı təqdim etmək məqsədilə bütün kəşfiyyatı əlaqələndirməkdə və inteqrasiya etməkdə kömək etməkdən məsuldur. ABŞ prezidenti Donald Tramp, mövcud olan bütün məlumatları diqqətlə nəzərdən keçirdikdən sonra, İrandakı terrorçu İslam rejiminin təcili təhlükə yaratdığı qənaətinə gəlib və bu qənaətə əsaslanaraq hərəkətə keçib.
Bu açıqlama bir neçə saat öncə, Trampın Milli Terrorla Mübarizə Mərkəzinin direktoru Co Kentin istefa verməsindən sonra yayımlanıb. Axios xəbər verir ki, İranla ABŞ-ın münaqişəsinə qarşı çıxdığı üçün istefa verən keçmiş terrorla mübarizə rəhbəri Co Kentin məşhur jurnalist Taker Karlsonla müsahibəsi gözlənilir. Ağ Rv sözçüsü Karolin Livitt isə Co Kentin İran müharibəsi səbəbindən istefası barədə bildirib ki, prezident Trampın bu qərarı başqalarının, hətta xarici ölkələrin təsiri ilə qəbul etdiyi barədəki cəfəng iddia həm təhqiramiz, həm də gülüncdür.

Глава Разведывательного управления США Тулси Гэббард заявила, что поддерживает решение президента США Дональда Трампа в отношении Ирана. Она подчеркнула, что Трамп был избран подавляющим большинством голосов американского народа в качестве президента и главнокомандующего. Она отметила, что как главнокомандующий он несет ответственность за определение того, что представляет собой неотложную угрозу, и за принятие мер, которые он считает необходимыми для защиты наших войск, американского народа и нашей страны.
Редакция сообщает, что Офис Директора Национальной разведки отвечает за координацию и интеграцию всей разведывательной информации с целью предоставления президенту и главнокомандующему наилучшей доступной информации. Президент США Дональд Трамп, тщательно изучив всю имеющуюся информацию, пришел к выводу, что террористический исламский режим в Иране представляет собой неотложную угрозу, и действовал на основании этого вывода.
Это заявление было опубликовано через несколько часов после отставки директора Национального центра по борьбе с терроризмом Трампа Джо Кента. Как сообщает Axios, ожидается интервью бывшего главы по борьбе с терроризмом Джо Кента, который подал в отставку из-за несогласия с конфликтом США с Ираном, известному журналисту Такеру Карлсону. Пресс-секретарь Белого дома Каролин Ливитт, комментируя отставку Джо Кента из-за иранской войны, заявила, что абсурдное утверждение о том, что решение президента Трампа было принято под влиянием других, даже иностранных государств, является оскорбительным и смехотворным.