Putin Tramp ilə danışıqlarda Çin variantını gündəmə gətirib
Rusiya prezidenti Vladimir Putin ABŞ lideri Donald Tramp ilə danışıqlarda Ukraynanın təhlükəsizliyi məsələsinə toxunub.
Redaksiya xəbər verir ki, Axiosun məlumatına görə, Putin təhlükəsizlik zəmanətlərindən biri kimi Çin variantını mümkün seçimlər sırasında xatırladıb. Məsələ ilə bağlı mənbələr bildiriblər ki, Rusiya lideri Kiyev üçün təhlükəsizlik zəmanətlərinin müzakirəsinə hazır olduğunu təsdiqləyib.
Bundan əvvəl Donald Tramp Avropa siyasətçiləri ilə söhbətində qeyd etmişdi ki, Rusiya ABŞ tərəfindən Ukraynaya təhlükəsizlik zəmanətlərinin verilməsinə etiraz etməyəcək, amma bu, NATO xətti ilə həyata keçirilməyəcək. Həmin açıqlama barədə Bloomberg məlumat yayıb.

Putin raised the China option in talks with Trump
Russian President Vladimir Putin touched upon the issue of Ukraine's security in talks with US leader Donald Trump.
The editorial office reports that, according to Axios, Putin mentioned the China option as one of the possible choices for security guarantees. Sources familiar with the matter stated that the Russian leader confirmed his readiness to discuss security guarantees for Kyiv.
Previously, Donald Trump had noted in a conversation with European politicians that Russia would not object to the US providing security guarantees to Ukraine, but this would not be carried out through NATO. Bloomberg reported on that statement.