Putin Lavrovu zarafatla imperialist adlandırıb
Rusiya Prezidenti Vladimir Putin Xarici İşlər naziri Sergey Lavrovu zarafatla “imperialist” adlandırıb. Bu ifadə ABŞ senatoru Marko Rubionun Lavrovun geydiyi, üzərində “SSRİ” yazılmış sviterə kompliment etməsindən sonra səslənib.
Redaksiya xəbər verir ki, görüş zamanı Rubionun zarafatla dediyi sözlər Putini də gülüşünə səbəb olub. Dövlət başçısı Lavrova müraciətlə “imperialist” ifadəsini işlədərək söhbətə yumor qatıb.
Xatırladaq ki, Rusiya rəsmilərinin geyim və simvollarında sovet atributikasına tez-tez rast gəlinir. Bu isə Qərb ölkələrində birmənalı qarşılanmır və çox vaxt siyasi mesaj kimi qiymətləndirilir.

Putin jokingly called Lavrov an imperialist
Russian President Vladimir Putin jokingly called Foreign Minister Sergey Lavrov an “imperialist.” This remark came after US Senator Marco Rubio complimented Lavrov's sweater, which had “USSR” written on it.
The editorial office reports that during the meeting, Rubio's humorous remarks made Putin laugh as well. The head of state added humor to the conversation by addressing Lavrov with the term “imperialist.”
It should be recalled that Soviet symbols are often found on the clothing and symbols of Russian officials. This is not unequivocally received in Western countries and is often regarded as a political message.