Putin Lavrovu zarafatla imperialist adlandırıb
Rusiya Prezidenti Vladimir Putin Xarici İşlər naziri Sergey Lavrovu zarafatla “imperialist” adlandırıb. Bu ifadə ABŞ senatoru Marko Rubionun Lavrovun geydiyi, üzərində “SSRİ” yazılmış sviterə kompliment etməsindən sonra səslənib.
Redaksiya xəbər verir ki, görüş zamanı Rubionun zarafatla dediyi sözlər Putini də gülüşünə səbəb olub. Dövlət başçısı Lavrova müraciətlə “imperialist” ifadəsini işlədərək söhbətə yumor qatıb.
Xatırladaq ki, Rusiya rəsmilərinin geyim və simvollarında sovet atributikasına tez-tez rast gəlinir. Bu isə Qərb ölkələrində birmənalı qarşılanmır və çox vaxt siyasi mesaj kimi qiymətləndirilir.

Путин в шутку назвал Лаврова империалистом
Президент России Владимир Путин в шутку назвал министра иностранных дел Сергея Лаврова «империалистом». Это выражение прозвучало после того, как сенатор США Марко Рубио сделал комплимент свитеру Лаврова с надписью «СССР».
Редакция сообщает, что слова Рубио, сказанные в шутку во время встречи, вызвали смех и у Путина. Глава государства, обращаясь к Лаврову, употребил выражение «империалист», добавив юмора в разговор.
Напомним, что советская атрибутика часто встречается в одежде и символике российских официальных лиц. Это неоднозначно воспринимается в западных странах и часто расценивается как политическое послание.