Prezident üç səfiri geri ÇAĞIRDI
Gürsel Qüdrət oğlu İsmayılzadə Azərbaycan Respublikasının Yaponiyada fövqəladə və səlahiyyətli səfiri vəzifəsindən geri çağırılıb.
Məmməd Afiq oğlu Talıbov Azərbaycan Respublikasının Meksika Birləşmiş Ştatlarında, eyni zamanda Honduras Respublikasında, Kolumbiya Respublikasında, Kosta Rika Respublikasında, Qvatemala Respublikasında, Panama Respublikasında və Peru Respublikasında səfiri vəzifəsindən geri çağırılıb.
Eldar Nadir oğlu Səlimov Azərbaycan Respublikasının İordaniya Haşimilər Krallığında fövqəladə və səlahiyyətli səfiri vəzifəsindən geri çağırılıb.

Gursel Gudrat oglu Ismayilzada has been recalled from the post of Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Japan.
Mammad Afiq oglu Talibov has been recalled from the post of Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the United Mexican States, concurrently to the Republic of Honduras, the Republic of Colombia, the Republic of Costa Rica, the Republic of Guatemala, the Republic of Panama, and the Republic of Peru.
Eldar Nadir oglu Salimov has been recalled from the post of Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the Hashemite Kingdom of Jordan.