Prezident İlham Əliyev Lerik rayonunun Hamarmeşə-Bibiyani avtomobil yolunun əsaslı təmiri ilə bağlı tədbirlər haqqında Sərəncam imzalayıb.
Redaksiya President.az-a istinadən xəbər verir ki, sərəncamla min nəfər əhalinin yaşadığı iki yaşayış məntəqəsini birləşdirən Hamarmeşə-Bibiyani avtomobil yolunun əsaslı təmiri məqsədilə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2025-ci il 10 yanvar tarixli 445 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş "Azərbaycan Respublikasının 2025-ci il dövlət büdcəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü"nün 1.19.21-ci yarımbəndində göstərilmiş məbləğin ilkin olaraq iki milyon manatı Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ayrılır.
Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyinə sərəncamda göstərilən məbləğdə maliyyələşməni təmin etmək, İqtisadiyyat Nazirliyinə zəruri olan maliyyə vəsaitini Azərbaycan Respublikasının 2026-cı il dövlət büdcəsi layihəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu xərclərinin bölgüsündə nəzərdə tutmaq həvalə olunub.

President Ilham Aliyev has signed an Order on measures related to the major overhaul of the Hamarmesha-Bibiyani highway in Lerik district.
The editorial office, referring to President.az, reports that for the major overhaul of the Hamarmesha-Bibiyani highway, which connects two settlements with a population of one thousand people, an initial amount of two million manats from the sum specified in sub-item 1.19.21 of the "Distribution of funds intended for state capital investment (investment expenditures) in the state budget of the Republic of Azerbaijan for 2025", approved by Order No. 445 of the President of the Republic of Azerbaijan dated January 10, 2025, is allocated to the Azerbaijan Automobile Roads State Agency.
The Ministry of Finance of the Republic of Azerbaijan is entrusted with ensuring financing in the amount specified in the order, and the Ministry of Economy is entrusted with providing the necessary financial resources in the distribution of state capital investment expenditures in the draft state budget of the Republic of Azerbaijan for 2026.