Qəbələdə keçirilən Türk Dövlətləri Təşkilatının qeyri-rəsmi görüşündə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev bildirib ki, Azərbaycan bir çox ölkənin enerji təhlükəsizliyinin təmin edilməsində əvəzolunmaz və etibarlı tərəfdaş olduğunu sübut edib.
Redaksiya xəbər verir ki, dövlət başçısı çıxışı zamanı Azərbaycanın hazırda 14 ölkəyə təbii qaz ixrac etdiyini qeyd edib. Prezident vurğulayıb ki, ölkəmizin həyata keçirdiyi enerji layihələri regionda sabitliyin və iqtisadi inkişafın mühüm dayağına çevrilib.
İlham Əliyev həmçinin Türk Dövlətləri Təşkilatı çərçivəsində enerji əməkdaşlığının daha da genişləndirilməsinin önəmini qeyd edib və qarşılıqlı etimada əsaslanan ortaq layihələrin gələcək üçün strateji əhəmiyyət daşıdığını bildirib.

During an informal meeting of the Organization of Turkic States held in Gabala, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev stated that Azerbaijan has proven to be an indispensable and reliable partner in ensuring the energy security of many countries.
The editorial office reports that during his speech, the head of state noted that Azerbaijan currently exports natural gas to 14 countries. The President emphasized that the energy projects implemented by our country have become an important pillar of stability and economic development in the region.
Ilham Aliyev also noted the importance of further expanding energy cooperation within the framework of the Organization of Turkic States and stated that joint projects based on mutual trust are of strategic importance for the future.