Prezident bu idmançıları mükafatlandırdı – SƏRƏNCAM
Səudiyyə Ərəbistanının paytaxtı Ər-Riyad şəhərində keçirilən VI İslam Həmrəyliyi Oyunlarında ən yüksək nəticələr göstərmiş Azərbaycan idmançılarının, onların məşqçilərinin və idmançıların oyunlara hazırlığı prosesində iştirak etmiş digər mütəxəssislər mükafatlandırılıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Sərəncam imzalayıb.
Sərəncamla mükafatlandırılma üçün Azərbaycan Prezidentinin ehtiyat fondundan Gənclər və İdman Nazirliyinə 1 milyon 900 min manat vəsait ayrılıb.
Gənclər və İdman Nazirliyi idmançılar arasında rəqabətin səviyyəsi, ən yüksək nəticələrə görə medalların sayı, fərdi və ya komanda yarışlarında iştirakı nəzərə alınmaqla idmançıların, onların məşqçilərinin və idmançıların oyunlara hazırlığı prosesində iştirak etmiş digər mütəxəssislərin mükafatlandırılması üçün nəzərdə tutulmuş vəsaitin bölgüsünə, habelə vəsaitin ödənilməsinə dair qaydanı 10 gün müddətində hazırlayıb təsdiq etməli, ayrılmış vəsaitin nəzərdə tutulmuş qaydaya uyğun olaraq ödənilməsini təmin etməlidir.

President awarded these athletes – DECREE
Azerbaijani athletes who achieved the highest results, their coaches, and other specialists who participated in the preparation process of the athletes for the VI Islamic Solidarity Games held in Riyadh, the capital of Saudi Arabia, have been awarded.
By the Decree, 1 million 900 thousand manats have been allocated from the Reserve Fund of the President of Azerbaijan to the Ministry of Youth and Sports for the awarding.
The Ministry of Youth and Sports must prepare and approve, within 10 days, the rules for the distribution of funds intended for awarding athletes, their coaches, and other specialists who participated in the preparation process of the athletes for the Games, as well as the payment of these funds, taking into account the level of competition among athletes, the number of medals for the highest results, and participation in individual or team competitions, and ensure the payment of the allocated funds in accordance with the established rules.