Prezident bu idmançıları mükafatlandırdı – SƏRƏNCAM
Səudiyyə Ərəbistanının paytaxtı Ər-Riyad şəhərində keçirilən VI İslam Həmrəyliyi Oyunlarında ən yüksək nəticələr göstərmiş Azərbaycan idmançılarının, onların məşqçilərinin və idmançıların oyunlara hazırlığı prosesində iştirak etmiş digər mütəxəssislər mükafatlandırılıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Sərəncam imzalayıb.
Sərəncamla mükafatlandırılma üçün Azərbaycan Prezidentinin ehtiyat fondundan Gənclər və İdman Nazirliyinə 1 milyon 900 min manat vəsait ayrılıb.
Gənclər və İdman Nazirliyi idmançılar arasında rəqabətin səviyyəsi, ən yüksək nəticələrə görə medalların sayı, fərdi və ya komanda yarışlarında iştirakı nəzərə alınmaqla idmançıların, onların məşqçilərinin və idmançıların oyunlara hazırlığı prosesində iştirak etmiş digər mütəxəssislərin mükafatlandırılması üçün nəzərdə tutulmuş vəsaitin bölgüsünə, habelə vəsaitin ödənilməsinə dair qaydanı 10 gün müddətində hazırlayıb təsdiq etməli, ayrılmış vəsaitin nəzərdə tutulmuş qaydaya uyğun olaraq ödənilməsini təmin etməlidir.

Президент наградил этих спортсменов – РАСПОРЯЖЕНИЕ
Награждены азербайджанские спортсмены, показавшие наивысшие результаты на VI Играх исламской солидарности, проходивших в столице Саудовской Аравии городе Эр-Рияде, их тренеры и другие специалисты, участвовавшие в процессе подготовки спортсменов к играм.
Редакция сообщает, что Президент Ильхам Алиев подписал соответствующее Распоряжение.
Согласно Распоряжению, из резервного фонда Президента Азербайджана Министерству молодежи и спорта выделено 1 миллион 900 тысяч манатов для награждения.
Министерство молодежи и спорта должно в течение 10 дней разработать и утвердить порядок распределения средств, предназначенных для награждения спортсменов, их тренеров и других специалистов, участвовавших в процессе подготовки спортсменов к играм, с учетом уровня конкуренции среди спортсменов, количества медалей за наивысшие результаты, участия в индивидуальных или командных соревнованиях, а также порядок выплаты средств, и обеспечить выплату выделенных средств в соответствии с предусмотренным порядком.