Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsinin (BŞDYPİ) əməkdaşları tərəfindən yol hərəkəti qaydalarını kobud şəkildə pozub, avtoxuliqanlıq edərək digər hərəkət iştirakçılarının həyat və sağlamlığına real təhlükə yaradan "Tofaş" markalı 99-KG-772 dövlət qeydiyyat nişanlı nəqliyyat vasitəsinin sürücüsü Asif Abbaszadə saxlanılıb.
Bu barədə BŞDYPİ-dən məlumat verilib.
Bildirilib ki, sürücü barəsində Azərbaycan Respublikasının İnzibati Xətalar Məcəlləsinin müvafiq maddələrinə əsasən protokol tərtib olunaraq baxılması üçün aidiyyəti məhkəməyə göndərilib. Məhkəmənin qərarı ilə sürücü A. Abbaszadənin nəqliyyat vasitəsini idarəetmə hüququ 1 il müddətinə məhdudlaşdırılıb və o, 30 sutka inzibati qaydada həbs edilib.

The driver of a "Tofaş" brand vehicle with state registration number 99-KG-772, Asif Abbaszadə, who flagrantly violated traffic rules and engaged in reckless driving, creating a real threat to the life and health of other road users, has been detained by employees of the Baku City State Traffic Police Department (BŞDYPİ).
This was reported by BŞDYPİ.
It was stated that a protocol was drawn up against the driver in accordance with the relevant articles of the Code of Administrative Offenses of the Republic of Azerbaijan and sent to the relevant court for review. By court decision, the driver A. Abbaszadə's right to drive a vehicle was restricted for a period of 1 year, and he was placed under 30 days of administrative arrest.