Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsinin (BŞDYPİ) əməkdaşları tərəfindən yol hərəkəti qaydalarını kobud şəkildə pozub, avtoxuliqanlıq edərək digər hərəkət iştirakçılarının həyat və sağlamlığına real təhlükə yaradan "Tofaş" markalı 99-KG-772 dövlət qeydiyyat nişanlı nəqliyyat vasitəsinin sürücüsü Asif Abbaszadə saxlanılıb.
Bu barədə BŞDYPİ-dən məlumat verilib.
Bildirilib ki, sürücü barəsində Azərbaycan Respublikasının İnzibati Xətalar Məcəlləsinin müvafiq maddələrinə əsasən protokol tərtib olunaraq baxılması üçün aidiyyəti məhkəməyə göndərilib. Məhkəmənin qərarı ilə sürücü A. Abbaszadənin nəqliyyat vasitəsini idarəetmə hüququ 1 il müddətinə məhdudlaşdırılıb və o, 30 sutka inzibati qaydada həbs edilib.

Водитель, совершивший автохулиганство в столице, арестован
Сотрудниками Управления государственной дорожной полиции города Баку (УГДП) задержан водитель автомобиля марки "Tofaş" с государственным регистрационным номером 99-KG-772 Асиф Аббасзаде, грубо нарушивший правила дорожного движения, совершивший автохулиганство и создавший реальную угрозу жизни и здоровью других участников движения.
Об этом сообщили в УГДП.
Было заявлено, что в отношении водителя составлен протокол по соответствующим статьям Кодекса Азербайджанской Республики об административных правонарушениях и направлен в соответствующий суд для рассмотрения. Решением суда право управления транспортным средством А. Аббасзаде было ограничено на 1 год, а сам он подвергнут административному аресту на 30 суток.