Pakistan ordusu Talibanın sərhəd mövqelərinə endirilən zərbələrin termal görüntülərini yayıb. Ordudan verilən açıqlamada, əməliyyatın Əfqanıstan ərazisindən açılan atəşlərə cavab olaraq həyata keçirildiyi bildirilib.
Redaksiya xəbər verir ki, Pakistanın pilotsuz uçuş aparatları bir neçə Əfqanıstan şəhəri üzərində uçuşlar həyata keçirib. Əfqan mənbələri isə Taliban qüvvələrinin sərhəd xəttinə əlavə hərbi texnika və canlı qüvvə göndərdiyini açıqlayıb.
Sərhəddə qarşılıqlı atışmaların davam etdiyi bildirilir. Pakistan Müdafiə Nazirliyi vəziyyətin gərgin olduğunu təsdiqləyib və mülki əhalidən təhlükəsiz ərazilərə çəkilmələrini istəyib.

На пакистано-афганской границе вновь возросла напряженность
Пакистанская армия опубликовала тепловые изображения ударов по пограничным позициям талибов. В заявлении армии говорится, что операция была проведена в ответ на обстрелы с территории Афганистана.
Редакция сообщает, что пакистанские беспилотные летательные аппараты совершили полеты над несколькими афганскими городами. Афганские источники, в свою очередь, заявили, что силы талибов направили дополнительную военную технику и живую силу к линии границы.
Сообщается, что на границе продолжаются взаимные обстрелы. Министерство обороны Пакистана подтвердило напряженность ситуации и призвало гражданское население эвакуироваться в безопасные районы.