Pakistan Prezidenti İlham Əliyevi Zəfər Günü münasibətilə təbrik edib
Pakistan Prezidenti Asif Əli Zərdari azərbaycanlı həmkarı İlham Əliyevə Zəfər Günü münasibətilə təbrik məktubu ünvanlayıb.
Redaksiya-nın məlumatına görə, təbrikdə deyilir:
"Zati-aliləri.
Şanlı Zəfər Gününün beşinci ildönümü münasibətilə Zati-alinizə və qardaş Azərbaycan xalqına Pakistan Hökuməti və xalqı adından, şəxsən öz adımdan ən səmimi təbriklərimi çatdırıram.
Bu gün Zati-alinizin uzaqgörən rəhbərliyi ilə Vətəninin suverenliyini və ərazi bütövlüyünü fədakarlıqla bərpa edən Azərbaycan xalqının əzmkar mübarizəsinin və qətiyyətinin qürurverici təntənəsidir. İşğal olunmuş ərazilərin azad edilməsi Azərbaycanın müasir tarixində ədalətin, dözümlülüyün və milli birliyin rəmzi olan əlamətdar bir nailiyyət kimi qalır.
Bu il Qələbə Gününün qeyd olunması Ermənistanla münasibətlərdə əhəmiyyətli inkişafdan sonra regionda davamlı sülhə doğru müsbət nəticələrin təşviq edilməsi ilə üst-üstə düşdüyündən xüsusi əhəmiyyət daşıyır. Bu tarixi məqam hamı üçün sabitlik, əməkdaşlıq və firavanlıqla təmin olunacaq gələcəyin qurulması üçün yeni ümidlər doğurur.
Pakistan Azərbaycanın suverenliyinə və ərazi bütövlüyünə qətiyyətli və ardıcıl dəstəyini bir daha təsdiqləyir. Əminəm ki, xalqlarımız və dövlətlərimiz arasında dostluq və qardaşlıq əlaqələri qarşıdakı illərdə də möhkəmlənəcəkdir.
Fürsətdən istifadə edərək, Zati-alinizə möhkəm cansağlığı və səadət, qardaş Azərbaycan xalqına davamlı sülh, tərəqqi və firavanlıq arzularımı çatdırıram.

President of Pakistan Asif Ali Zardari has sent a congratulatory letter to his Azerbaijani counterpart Ilham Aliyev on the occasion of Victory Day.
According to Redaksiya, the congratulatory message states:
"Your Excellency,
On the auspicious occasion of the fifth anniversary of the glorious Victory Day, I extend my warmest congratulations to Your Excellency and the fraternal people of Azerbaijan, on behalf of the Government and people of Pakistan, and on my own behalf.
This day is a proud celebration of the resolute struggle and determination of the Azerbaijani people, who, under Your Excellency's visionary leadership, selflessly restored the sovereignty and territorial integrity of their homeland. The liberation of the occupied territories remains a landmark achievement in Azerbaijan's modern history, symbolizing justice, resilience, and national unity.
This year's observance of Victory Day holds special significance as it coincides with the promotion of positive outcomes towards lasting peace in the region, following significant developments in relations with Armenia. This historic moment generates new hopes for building a future ensured by stability, cooperation, and prosperity for all.
Pakistan reaffirms its firm and consistent support for Azerbaijan's sovereignty and territorial integrity. I am confident that the bonds of friendship and brotherhood between our peoples and states will continue to strengthen in the years to come.
Taking this opportunity, I extend my wishes for Your Excellency's robust health and happiness, and for lasting peace, progress, and prosperity for the fraternal people of Azerbaijan.