Pakistan baş naziri BMT-də Trampı Nobel Sülh Mükafatına namizəd göstərdi
Pakistanın baş naziri Şahbaz Şərif BMT Baş Assambleyasında çıxışı zamanı ABŞ-ın hazırkı prezidenti Donald Trampı Nobel Sülh Mükafatına namizəd göstərdiklərini açıqlayıb. O bildirib ki, bu addım Trampın sülhə verdiyi dəyərə və göstərdiyi səylərə minnətdarlığın ən az göstəricisidir.
Redaksiya xəbər verir ki, Şərif çıxışı zamanı Trampı “həqiqətən sülh adamı” kimi xarakterizə edib. Baş nazirin sözlərinə görə, Pakistan beynəlxalq münaqişələrin sülh yolu ilə həlli istiqamətində Trampın təşəbbüslərini yüksək qiymətləndirir və bu mövqeyi dəstəkləyir.
Şərif əlavə edib ki, Pakistan regionda sabitlik və beynəlxalq əməkdaşlığın gücləndirilməsi üçün sülhün qorunmasına tərəfdardır və bu baxımdan Trampın səylərini xüsusi qeyd edir.

Премьер-министр Пакистана Шахбаз Шариф во время своего выступления на Генеральной Ассамблее ООН объявил, что они номинировали нынешнего президента США Дональда Трампа на Нобелевскую премию мира. Он заявил, что этот шаг является минимальным выражением благодарности за вклад Трампа в мир и его усилия.
Редакция сообщает, что Шариф в своем выступлении охарактеризовал Трампа как «истинного человека мира». По словам премьер-министра, Пакистан высоко ценит инициативы Трампа по мирному разрешению международных конфликтов и поддерживает эту позицию.
Шариф добавил, что Пакистан выступает за сохранение мира для стабильности в регионе и укрепления международного сотрудничества, и в этом отношении особо отмечает усилия Трампа.