Pakistan baş naziri BMT-də Trampı Nobel Sülh Mükafatına namizəd göstərdi
Pakistanın baş naziri Şahbaz Şərif BMT Baş Assambleyasında çıxışı zamanı ABŞ-ın hazırkı prezidenti Donald Trampı Nobel Sülh Mükafatına namizəd göstərdiklərini açıqlayıb. O bildirib ki, bu addım Trampın sülhə verdiyi dəyərə və göstərdiyi səylərə minnətdarlığın ən az göstəricisidir.
Redaksiya xəbər verir ki, Şərif çıxışı zamanı Trampı “həqiqətən sülh adamı” kimi xarakterizə edib. Baş nazirin sözlərinə görə, Pakistan beynəlxalq münaqişələrin sülh yolu ilə həlli istiqamətində Trampın təşəbbüslərini yüksək qiymətləndirir və bu mövqeyi dəstəkləyir.
Şərif əlavə edib ki, Pakistan regionda sabitlik və beynəlxalq əməkdaşlığın gücləndirilməsi üçün sülhün qorunmasına tərəfdardır və bu baxımdan Trampın səylərini xüsusi qeyd edir.

Pakistan's Prime Minister Shehbaz Sharif announced during his speech at the UN General Assembly that they had nominated the current US President Donald Trump for the Nobel Peace Prize. He stated that this step is the least expression of gratitude for Trump's value for peace and his efforts.
The editorial office reports that Sharif characterized Trump as “truly a man of peace” during his speech. According to the Prime Minister, Pakistan highly appreciates Trump's initiatives towards the peaceful resolution of international conflicts and supports this position.
Sharif added that Pakistan advocates for the preservation of peace to strengthen stability and international cooperation in the region, and in this regard, specifically notes Trump's efforts.