Pakistanın baş naziri Şahbaz Şərif çıxışında ordunun “yeddi Hindistan qırıcı təyyarəsini məhv etdiyini” iddia edib. O bildirib ki, Pakistan prezident Donald Trampın “cəsarətli və uzaqgörən liderliyi” nəticəsində atəşkəsə razılıq verib və bu prosesdə göstərdiyi səylərə görə ABŞ prezidentinə dərin minnətdarlıq ifadə olunub.
Redaksiya xəbər verir ki, Şərif müharibənin tammiqyaslı gedişinin fəlakətli nəticələr doğura biləcəyini vurğulayaraq, “kim sağ qalacaqdı ki, baş verənləri danışa bilsin?” deyə sual edib. O, Trampın Nobel Sülh Mükafatına namizəd göstərildiyini xatırladaraq, “bu, onun sülh sevgisinə görə edilə biləcək ən az addımdır” sözlərini deyib. Baş nazir Trampı “həqiqətən sülh adamı” kimi qiymətləndirib.
Şahbaz Şərif çıxışının davamında “müharibəni udduq, indi sülhü qazanmaq istəyirik” sözlərini səsləndirib. O, masaya əlini çırparaq aqressiv tonda “Fələstin daha İsrailin əsarəti altında qala bilməz. Tam güclə azad edilməlidir” bəyanatını verib.

Премьер-министр Пакистана ударил рукой по столу во время выступления в ООН
Премьер-министр Пакистана Шахбаз Шариф в своем выступлении заявил, что армия «уничтожила семь индийских истребителей». Он отметил, что Пакистан согласился на прекращение огня благодаря «смелому и дальновидному лидерству» президента Дональда Трампа, и выразил глубокую благодарность президенту США за его усилия в этом процессе.
Как сообщает редакция, Шариф подчеркнул, что полномасштабное развитие войны может привести к катастрофическим последствиям, задав вопрос: «Кто бы выжил, чтобы рассказать о произошедшем?» Он напомнил, что Трамп был номинирован на Нобелевскую премию мира, заявив: «Это наименьшее, что можно сделать за его любовь к миру». Премьер-министр оценил Трампа как «истинного человека мира».
В продолжение своего выступления Шахбаз Шариф произнес слова: «Мы выиграли войну, теперь мы хотим завоевать мир». Он ударил рукой по столу и агрессивным тоном заявил: «Палестина больше не может оставаться под игом Израиля. Она должна быть освобождена в полную силу».