Pakistanın baş naziri Şahbaz Şərif çıxışında ordunun “yeddi Hindistan qırıcı təyyarəsini məhv etdiyini” iddia edib. O bildirib ki, Pakistan prezident Donald Trampın “cəsarətli və uzaqgörən liderliyi” nəticəsində atəşkəsə razılıq verib və bu prosesdə göstərdiyi səylərə görə ABŞ prezidentinə dərin minnətdarlıq ifadə olunub.
Redaksiya xəbər verir ki, Şərif müharibənin tammiqyaslı gedişinin fəlakətli nəticələr doğura biləcəyini vurğulayaraq, “kim sağ qalacaqdı ki, baş verənləri danışa bilsin?” deyə sual edib. O, Trampın Nobel Sülh Mükafatına namizəd göstərildiyini xatırladaraq, “bu, onun sülh sevgisinə görə edilə biləcək ən az addımdır” sözlərini deyib. Baş nazir Trampı “həqiqətən sülh adamı” kimi qiymətləndirib.
Şahbaz Şərif çıxışının davamında “müharibəni udduq, indi sülhü qazanmaq istəyirik” sözlərini səsləndirib. O, masaya əlini çırparaq aqressiv tonda “Fələstin daha İsrailin əsarəti altında qala bilməz. Tam güclə azad edilməlidir” bəyanatını verib.

Pakistan's Prime Minister Shehbaz Sharif claimed in his speech that the army "destroyed seven Indian fighter jets." He stated that Pakistan agreed to a ceasefire as a result of President Donald Trump's "courageous and visionary leadership," and expressed deep gratitude to the US president for his efforts in this process.
The editorial office reports that Sharif emphasized that a full-scale war could lead to catastrophic consequences, asking, "who would survive to tell what happened?" He recalled that Trump was nominated for the Nobel Peace Prize, saying, "this is the least that can be done for his love of peace." The Prime Minister described Trump as "truly a man of peace."
Shehbaz Sharif continued his speech by stating, "we won the war, now we want to win peace." He slammed his hand on the table and declared in an aggressive tone, "Palestine can no longer remain under Israeli subjugation. It must be liberated with full force."