Oktyabrın 9-da, saat 10:00-da "Respublika Diaqnostika Mərkəzi" ASC-nin səhmdarlarının növbədənkənar ümumi yığıncağı keçiriləcək.
Yığıncaq cəmiyyətin inzibati binasının yerləşdiyi Bakı şəhəri, Tbilisi prospekti, 147 ünvanında olacaq.
Yığıncağın gündəliyinə ASC-yə baş direktorun seçilməsi daxildir.
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin Kommersiya qurumlarının dövlət reyestrinin məlumatlarına əsasən, indiyə qədər "Respublika Diaqnostika Mərkəzi"nə keçmiş səhiyyə naziri, oktyabrın 3-də vəfat etmiş Oqtay Şirəliyev rəhbərlik edib.
Mərkəz 2004-cü ildə dövlət qeydiyyatına alınıb. Onun nizamnamə kapitalı 2,415 milyon manatdır. (Modern)

Будет назначение на место Октая Ширалиева
9 октября, в 10:00, состоится внеочередное общее собрание акционеров ОАО "Республиканский Диагностический Центр".
Собрание пройдет по адресу: город Баку, проспект Тбилиси, 147, где расположено административное здание общества.
В повестку дня собрания включено избрание генерального директора ОАО.
Согласно данным государственного реестра коммерческих организаций Государственной налоговой службы при Министерстве экономики, до сих пор "Республиканским Диагностическим Центром" руководил бывший министр здравоохранения Октай Ширалиев, скончавшийся 3 октября.
Центр был зарегистрирован государством в 2004 году. Его уставный капитал составляет 2,415 миллиона манатов. (Modern)