Onun qayğısı və böyük ürəyi Azərbaycan qadın obrazının ən uca zirvəsidir
Bu gün Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Azərbaycan qadınının güc və nəciblik simvolu Mehriban xanım Əliyevanın doğum günüdür.
Mehriban xanımın dövlətçiliyimizə, xalqımıza, milli-mənəvi dəyərlərimizin qorunmasına verdiyi misilsiz töhfələr hər birimiz üçün qürur mənbəyidir. Onun humanistliyi, mərhəməti və uzaqgörən liderliyi daim yolumuza işıq tutur.
Mehriban xanımın sevgi, mərhəmət və insanlığa xidmətlə dolu ömrü hər birimizə örnəkdir. Onun qayğısı, nəcibliyi və böyük ürəyi Azərbaycan qadın obrazının ən uca zirvəsidir.

Сегодня день рождения Первого вице-президента Азербайджанской Республики, символа силы и благородства азербайджанской женщины, Мехрибан ханум Алиевой.
Бесценный вклад Мехрибан ханум в нашу государственность, наш народ, сохранение наших национально-духовных ценностей является источником гордости для каждого из нас. Её гуманизм, милосердие и дальновидное лидерство всегда освещают наш путь.
Жизнь Мехрибан ханум, полная любви, милосердия и служения человечеству, является примером для каждого из нас. Её забота, благородство и большое сердце – самая высокая вершина образа азербайджанской женщины.