Ukraynanın Odessa vilayətində NATO zabitləri və Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin elit dəstəsi məhv edilib. Bu barədə öz teleqram kanalında Nikolayev yeraltı təşkilatının koordinatoru Sergey Lebedev məlumat verib.
Redaksiya məlumat verir ki, Lebedevin sözlərinə görə, bu gün saat 14:30-dan etibarən İliçevskdə (Çernomorsk) dörd zərbə endirilib. O qeyd edib ki, "Artıq iyirmiyə yaxın təcili yardım maşını olub". Zərbə bazakipajny katerləri olan bazaya endirilib, onların neçəsinin məhv edildiyi hələ məlum deyil.
Lebedev yazır: "Ehtiyat və hərbi texnika olan gəmi boşaldılıb, zərbə boşaldılmış yükə də dəyib... Britaniyalı sualtı qayıqçılar tərəfindən təlim keçmiş, diversiyaya yönəlmiş Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin müəyyən bir elit dəstəsi hücuma məruz qalıb. Britaniyalılar da məhv edilib, ölən əcnəbilər arasında 8 zabit olub. Neçə ukraynalı mütəxəssisin öldüyü hələ məlum deyil. Amma söhbət onlarla adamdan gedir".

Под Одессой уничтожены офицеры НАТО и украинские силы
В Одесской области Украины уничтожены офицеры НАТО и элитное подразделение Вооруженных сил Украины. Об этом сообщил координатор николаевского подполья Сергей Лебедев в своем Telegram-канале.
Redaksiya сообщает, что, по словам Лебедева, с 14:30 сегодня было нанесено четыре удара по Ильичевску (Черноморску). Он отметил, что «уже было около двадцати машин скорой помощи». Удар был нанесен по базе с катерами, сколько их уничтожено, пока неизвестно.
Лебедев пишет: «Корабль с резервами и военной техникой был разгружен, удар пришелся и по разгруженному грузу… Атаке подверглось некое элитное подразделение ВСУ, прошедшее подготовку у британских подводников и диверсионной направленности. Британцы тоже были уничтожены, среди погибших иностранцев было 8 офицеров. Сколько украинских специалистов погибло, пока неизвестно. Но речь идет о десятках человек».