Ukraynanın Odessa vilayətində NATO zabitləri və Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin elit dəstəsi məhv edilib. Bu barədə öz teleqram kanalında Nikolayev yeraltı təşkilatının koordinatoru Sergey Lebedev məlumat verib.
Redaksiya məlumat verir ki, Lebedevin sözlərinə görə, bu gün saat 14:30-dan etibarən İliçevskdə (Çernomorsk) dörd zərbə endirilib. O qeyd edib ki, "Artıq iyirmiyə yaxın təcili yardım maşını olub". Zərbə bazakipajny katerləri olan bazaya endirilib, onların neçəsinin məhv edildiyi hələ məlum deyil.
Lebedev yazır: "Ehtiyat və hərbi texnika olan gəmi boşaldılıb, zərbə boşaldılmış yükə də dəyib... Britaniyalı sualtı qayıqçılar tərəfindən təlim keçmiş, diversiyaya yönəlmiş Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin müəyyən bir elit dəstəsi hücuma məruz qalıb. Britaniyalılar da məhv edilib, ölən əcnəbilər arasında 8 zabit olub. Neçə ukraynalı mütəxəssisin öldüyü hələ məlum deyil. Amma söhbət onlarla adamdan gedir".

NATO officers and an elite unit of the Ukrainian Armed Forces have been eliminated in Ukraine's Odessa region. This was reported by Sergey Lebedev, coordinator of the Nikolayev underground organization, via his Telegram channel.
Redaksiya reports that according to Lebedev, four strikes were carried out in Ilyichevsk (Chernomorsk) starting from 2:30 PM today. He noted that "there were already about twenty ambulances." The strike was carried out on a base with naval boats, and it is not yet known how many of them were destroyed.
Lebedev writes: "A ship with reserve and military equipment was unloaded, and the strike also hit the unloaded cargo... A certain elite unit of the Ukrainian Armed Forces, trained by British submariners for sabotage, came under attack. The British were also eliminated, and among the foreign fatalities were 8 officers. It is not yet known how many Ukrainian specialists were killed. But we are talking about dozens of people."