Nyu-York şəhərinin mərkəzində yerləşən göydələndə baş vermiş dəhşətli hadisə bütün dünyanı sarsıtdı. Şəhər polisi tərəfindən verilən məlumata görə, silahlı hücum nəticəsində bir polis əməkdaşı da daxil olmaqla, ən azı dörd nəfər həlak olub.
Redaksiya xəbər verir ki, hadisənin törədilməsində şübhəli bilinən Şeyn Tamura adlı şəxs, polis tərəfindən mühasirəyə alındıqdan sonra özünə atəş açaraq intihar edib. Hadisənin baş verdiyi göydələn, Manhettenin mərkəzində yerləşir və şəhərin ən işlək yerlərindən biridir. Polis, hadisənin səbəblərini araşdırır və cinayətin motivlərini müəyyən etməyə çalışır. Hazırda əraziyə çoxlu sayda polis və təcili tibbi yardım briqadası cəlb olunub.
Şahidlərin sözlərinə görə, atışma səsləri binanın içərisindən gəlib və bu, panikaya səbəb olub. İnsanlar təhlükəsizlik məqsədilə binadan təxliyə ediliblər. Polis, ərazidə təhlükəsizliyi təmin etmək üçün geniş tədbirlər görüb. Hadisə ilə bağlı araşdırmalar davam edir və əlavə məlumatlar verildikcə ictimaiyyətə açıqlanacaq. Bu dəhşətli hadisə, Nyu-York şəhərindəki təhlükəsizlik məsələsini bir daha gündəmə gətirib.

A horrific incident in a skyscraper located in the center of New York City shook the entire world. According to information provided by the city police, at least four people, including a police officer, died as a result of the armed attack.
Redaksiya reports that Shane Tamura, suspected of committing the incident, committed suicide by shooting himself after being surrounded by police. The skyscraper where the incident occurred is located in the heart of Manhattan and is one of the city's busiest areas. Police are investigating the causes of the incident and trying to determine the motives for the crime. Currently, a large number of police and emergency medical teams have been deployed to the area.
According to witnesses, gunshots came from inside the building, causing panic. People were evacuated from the building for safety reasons. Police have taken extensive measures to ensure security in the area. Investigations into the incident are ongoing, and additional information will be released to the public as it becomes available. This horrific incident has once again brought the issue of security in New York City to the forefront.
Full information will be provided to the public after all details of the incident have been investigated.