Növbəti köç karvanı Laçın şəhərinə çatıb
“Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı”na əsasən Laçın şəhərinə növbəti köç prosesi gerçəkləşib, səhər saatlarında yola salınan ailələr doğma yurdlarına qovuşublar.
Laçın şəhəri bu gün 20 ailə olmaqla, 86 nəfərə qucaq açıb. Şəhərə qədəm qoyan ailələr sevinc göz yaşları ilə doğma yurdlarında yaradılan gözəlliyi seyr ediblər. Doğma yurda qayıdan sakinlər hərtərəfli dövlət qayğısı ilə əhatə olunduqlarına görə Prezident İlham Əliyevə və Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevaya təşəkkür ediblər. Onlar, həmçinin torpaqlarımızı işğaldan qurtaran rəşadətli Azərbaycan Ordusuna, qəhrəman əsgər və zabitlərimizə minnətdarlıqlarını bildirib, bu yolda canlarından keçən şəhidlərimizə rəhmət, ailələrinə səbir diləyiblər.

В соответствии с «I Государственной программой по Великому возвращению на освобожденные от оккупации территории Азербайджанской Республики» осуществлен очередной процесс переселения в город Лачин, семьи, отправленные утром, воссоединились со своими родными землями.
Сегодня город Лачин принял 20 семей, что составляет 86 человек. Семьи, ступившие на землю города, со слезами радости наблюдали за красотой, созданной на их родных землях. Жители, вернувшиеся на родную землю, выразили благодарность Президенту Ильхаму Алиеву и Первому вице-президенту Мехрибан ханум Алиевой за всестороннюю государственную заботу. Они также выразили признательность доблестной Азербайджанской Армии, освободившей наши земли от оккупации, нашим героическим солдатам и офицерам, пожелали милости нашим шехидам, отдавшим свои жизни на этом пути, и терпения их семьям.