Növbəti köç karvanı Laçın şəhərinə çatıb
“Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı”na əsasən Laçın şəhərinə növbəti köç prosesi gerçəkləşib, səhər saatlarında yola salınan ailələr doğma yurdlarına qovuşublar.
Laçın şəhəri bu gün 20 ailə olmaqla, 86 nəfərə qucaq açıb. Şəhərə qədəm qoyan ailələr sevinc göz yaşları ilə doğma yurdlarında yaradılan gözəlliyi seyr ediblər. Doğma yurda qayıdan sakinlər hərtərəfli dövlət qayğısı ilə əhatə olunduqlarına görə Prezident İlham Əliyevə və Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevaya təşəkkür ediblər. Onlar, həmçinin torpaqlarımızı işğaldan qurtaran rəşadətli Azərbaycan Ordusuna, qəhrəman əsgər və zabitlərimizə minnətdarlıqlarını bildirib, bu yolda canlarından keçən şəhidlərimizə rəhmət, ailələrinə səbir diləyiblər.

According to the "First State Program on the Great Return to the Liberated Territories of the Republic of Azerbaijan," the next resettlement process to Lachin city has taken place, and families dispatched in the morning have returned to their native lands.
Lachin city welcomed 20 families, comprising 86 people, today. The families arriving in the city observed the beauty created in their native lands with tears of joy. Residents returning to their homeland thanked President Ilham Aliyev and First Vice-President Mehriban Aliyeva for the comprehensive state care they received. They also expressed their gratitude to the valiant Azerbaijani Army, our heroic soldiers and officers who liberated our lands from occupation, and wished mercy upon our martyrs who sacrificed their lives on this path, and patience to their families.