Nobel mükafatçısı Maçado ABŞ-ı Venesuelaya müdaxilə etməyə çağırdı
Nobel Sülh Mükafatı laureatı, venesuelalı müxalif lider Maria Korina Maçado ABŞ-ı Venesuelaya hərbi və siyasi müdaxiləyə çağırıb. O, ölkədəki vəziyyətin yalnız beynəlxalq təzyiq və kəskin addımlarla dəyişə biləcəyini bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Maçado çıxışında deyib: “Venesuelanı xilas etməyin yeganə yolu ABŞ-ın Maduro hökuməti ilə gərginliyi son həddə qədər artırmasından keçir.”
Maçadonun bu bəyanatı beynəlxalq ictimaiyyətdə ciddi rezonans doğurub. Ekspertlər hesab edirlər ki, bu cür çağırışlar regionda sabitliyə mənfi təsir göstərə bilər və ABŞ-ın Latın Amerikasındakı mövqeyini yenidən müzakirəyə çıxara bilər.

Нобелевский лауреат Мачадо призвала США вмешаться в Венесуэлу
Нобелевский лауреат премии мира, венесуэльский оппозиционный лидер Мария Корина Мачадо призвала США к военному и политическому вмешательству в Венесуэлу. Она заявила, что ситуация в стране может измениться только под международным давлением и решительными шагами.
Редакция сообщает, что Мачадо в своем выступлении сказала: «Единственный способ спасти Венесуэлу — это чтобы США до предела усилили напряженность в отношениях с правительством Мадуро».
Это заявление Мачадо вызвало серьезный резонанс в международном сообществе. Эксперты считают, что подобные призывы могут негативно сказаться на стабильности в регионе и вновь поставить под вопрос позицию США в Латинской Америке.