İsrail Baş naziri Benyamin Netanyahu, Qəzzadakı müharibənin başa çatması üçün yerinə yetirilməsi lazım olan şərtləri açıqlayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Netanyahuya görə, bu şərtlər Hamasın silahsızlandırılması, girovların qaytarılması, Qəzzanın tam nəzarət altına alınması və nə Hamasın, nə də Fələstin Administrasiyasının daxil olmadığı yeni bir idarəetmə qurumunun yaradılmasıdır.
Baş nazir bildirib ki, yalnız bu dörd şərt yerinə yetirildiyi təqdirdə bölgədə davamlı təhlükəsizlik və sabitlik təmin oluna bilər.

Нетаньяху: «Есть четыре основных условия для окончания войны»
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху озвучил условия, которые должны быть выполнены для завершения войны в Газе.
Как сообщает редакция, по словам Нетаньяху, эти условия включают разоружение ХАМАС, возвращение заложников, полный контроль над Газой и создание нового органа управления, в который не будут входить ни ХАМАС, ни Палестинская администрация.
Премьер-министр заявил, что только при выполнении этих четырех условий в регионе могут быть обеспечены долгосрочная безопасность и стабильность.