Netanyahu İsraildə etirazlar və təhlükəsizlik riskləri barədə danışdı
İsrailin Baş naziri Benyamin Netanyahu ölkədə davam edən etirazlarla bağlı açıqlama verib. O, bəzi nümayişçilərin yolları bağladığını, yanğınlar törətdiyini və özünə qarşı ölüm təhdidlərində bulunduğunu vurğulayıb. Baş nazirin sözlərinə görə, bu cür hərəkətlər İsrail cəmiyyətinin sabitliyi üçün ciddi təhlükə yaradır.
Redaksiya xəbər verir ki, İsrailin müdafiə naziri Yisrael Kats da məsələyə münasibət bildirib. O, Fələstin Muxtariyyətinin dövlətə qarşı mümkün çevriliş cəhdinə qarşı yeni hərbi plan hazırlanması barədə təhlükəsizlik qurumlarına göstəriş verib.
Kats çıxışında İsrailin daxili sabitliyinin qorunmasının prioritet olduğunu qeyd edib. Nazir bildirib ki, təhlükəsizlik strukturları ölkəyə yönəlmiş bütün risklərin qarşısını almaq üçün lazımi tədbirləri görməlidirlər.

Netanyahu spoke about protests and security risks in Israel
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu made a statement regarding the ongoing protests in the country. He emphasized that some demonstrators blocked roads, started fires, and issued death threats against him. According to the Prime Minister, such actions pose a serious threat to the stability of Israeli society.
The editorial office reports that Israel's Minister of Defense, Yisrael Katz, also commented on the issue. He instructed security agencies to prepare a new military plan against a possible coup attempt by the Palestinian Authority against the state.
In his speech, Katz noted that protecting Israel's internal stability is a priority. The minister stated that security structures must take necessary measures to prevent all risks directed at the country.