Netanyahu İsraildə etirazlar və təhlükəsizlik riskləri barədə danışdı
İsrailin Baş naziri Benyamin Netanyahu ölkədə davam edən etirazlarla bağlı açıqlama verib. O, bəzi nümayişçilərin yolları bağladığını, yanğınlar törətdiyini və özünə qarşı ölüm təhdidlərində bulunduğunu vurğulayıb. Baş nazirin sözlərinə görə, bu cür hərəkətlər İsrail cəmiyyətinin sabitliyi üçün ciddi təhlükə yaradır.
Redaksiya xəbər verir ki, İsrailin müdafiə naziri Yisrael Kats da məsələyə münasibət bildirib. O, Fələstin Muxtariyyətinin dövlətə qarşı mümkün çevriliş cəhdinə qarşı yeni hərbi plan hazırlanması barədə təhlükəsizlik qurumlarına göstəriş verib.
Kats çıxışında İsrailin daxili sabitliyinin qorunmasının prioritet olduğunu qeyd edib. Nazir bildirib ki, təhlükəsizlik strukturları ölkəyə yönəlmiş bütün risklərin qarşısını almaq üçün lazımi tədbirləri görməlidirlər.

Нетаньяху рассказал о протестах и рисках безопасности в Израиле
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху выступил с заявлением по поводу продолжающихся в стране протестов. Он подчеркнул, что некоторые демонстранты перекрывают дороги, устраивают поджоги и угрожают ему смертью. По словам премьер-министра, подобные действия создают серьезную угрозу для стабильности израильского общества.
Редакция сообщает, что министр обороны Израиля Исраэль Кац также прокомментировал ситуацию. Он дал указание силовым структурам разработать новый военный план против возможной попытки переворота со стороны Палестинской автономии.
В своем выступлении Кац отметил, что сохранение внутренней стабильности Израиля является приоритетом. Министр заявил, что структуры безопасности должны принять необходимые меры для предотвращения всех рисков, направленных против страны.