İsrailin baş naziri Benyamin Netanyahu Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Baş Assambleyasında çıxış etmək üçün kürsüyə qalxdığı anda bir çox xarici nümayəndə zalı tərk edib. Bu hadisələrin fonunda isə BMT binasının çölündə yüzlərlə insan Netanyahuya etiraz etmək üçün küçələrə çıxıb. Benyamin Netanyahu həm içəridə, həm də çöldə etirazlarla qarşılaşıb. Baş nazir çıxışı zamanı Yaxın Şərqdə baş verən hadisələr və İsrailin hərbi əməliyyatları ilə bağlı sərt bəyanatlar səsləndirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Netanyahu Husi rəhbərliyinin “yarısının məhv edildiyini” iddia edərək, Yəhya Sinvar, Həsən Nəsrullah və Suriya rejiminin “artıq mövcud olmadığını” söyləyib. O, “İranın nüvə obyektlərinin vurulduğunu” bəyan edib və Almaniyanın kansleri Mersin İsrailin Qərbin “çirkli işlərini” gördüyünü etiraf etdiyini iddia edib. Netanyahu çıxışı zamanı İranı Trampın həyatına iki dəfə sui-qəsd cəhdi göstərməkdə günahlandırıb və “İranın hərbi nüvə imkanlarını bərpa etməsinə icazə verilməməlidir” deyə bildirib.
İsrail baş naziri BMT üzvlərini “İsrailin yanında olmağa” çağırsa da, çıxışının böyük hissəsi boş sıralara yönəlib. Netanyahu Qəzzadakı müharibədə mülki itkilərin minimuma endirilməsi üçün İsrail ordusunun “tarixdə heç bir ordunun etmədiyi tədbirləri gördüyünü” vurğulasa da, açıqlanan son rəqəmlərə görə, münaqişədə 65 mindən çox mülki şəxs həlak olub. Baş nazirin bəyanatları zalda qalan nümayəndələr tərəfindən etiraz sədaları ilə qarşılanıb.

Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху поднялся на трибуну для выступления на Генеральной Ассамблее Организации Объединенных Наций, и в этот момент многие иностранные представители покинули зал. На фоне этих событий сотни людей вышли на улицы за пределами здания ООН, чтобы выразить протест против Нетаньяху. Биньямин Нетаньяху столкнулся с протестами как внутри, так и снаружи. Во время своего выступления премьер-министр сделал резкие заявления относительно событий на Ближнем Востоке и военных операций Израиля.
Редакция сообщает, что Нетаньяху, утверждая, что "половина руководства хуситов была уничтожена", заявил, что Яхья Синвар, Хасан Насралла и сирийский режим "больше не существуют". Он заявил, что "ядерные объекты Ирана были поражены" и утверждал, что канцлер Германии Меркель признала, что Израиль выполняет "грязную работу" Запада. Во время своего выступления Нетаньяху обвинил Иран в двух попытках покушения на жизнь Трампа и заявил, что "Ирану нельзя позволять восстанавливать свои военные ядерные возможности".
Хотя премьер-министр Израиля призвал членов ООН "быть на стороне Израиля", большая часть его выступления была обращена к пустым рядам. Хотя Нетаньяху подчеркнул, что израильская армия "приняла меры, которые ни одна армия в истории не предпринимала" для минимизации потерь среди гражданского населения в войне в Газе, согласно последним опубликованным данным, в конфликте погибло более 65 тысяч мирных жителей. Заявления премьер-министра были встречены возгласами протеста со стороны оставшихся в зале представителей.