İsrail Baş naziri Benyamin Netanyahu ölkəsinin hazırda səkkiz ayrı cəbhədə hərbi əməliyyatlar apardığını, onlardan yedisinin İran və ona bağlı qüvvələrə qarşı olduğunu bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Netanyahu çıxışında “Qələbə sözünü İsrail ordusunun lüğətinə yenidən yazacağıq. Ya qalib gələcəyik, ya da yox olacağıq” deyib. O, Qəzzada soyqırım və aclığa məhkum etmə ittihamlarını əsassız adlandırıb.
Baş nazir, İsrailin təhlükəsizliyi üçün bütün cəbhələrdə qətiyyətlə mübarizə aparacaqlarını vurğulayaraq, beynəlxalq ictimaiyyətin ölkəsinə yönəlik tənqidlərinin haqsız olduğunu söyləyib.

Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu stated that his country is currently conducting military operations on eight separate fronts, seven of which are against Iran and its affiliated forces.
The editorial staff reports that Netanyahu said in his speech, “We will rewrite the word victory into the lexicon of the Israeli army. We will either win or cease to exist.” He called the accusations of genocide and starvation in Gaza baseless.
The Prime Minister emphasized that they will fight resolutely on all fronts for Israel's security, stating that the international community's criticisms directed at his country are unfair.