İsrail Baş naziri Benyamin Netanyahu ölkəsinin hazırda səkkiz ayrı cəbhədə hərbi əməliyyatlar apardığını, onlardan yedisinin İran və ona bağlı qüvvələrə qarşı olduğunu bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Netanyahu çıxışında “Qələbə sözünü İsrail ordusunun lüğətinə yenidən yazacağıq. Ya qalib gələcəyik, ya da yox olacağıq” deyib. O, Qəzzada soyqırım və aclığa məhkum etmə ittihamlarını əsassız adlandırıb.
Baş nazir, İsrailin təhlükəsizliyi üçün bütün cəbhələrdə qətiyyətlə mübarizə aparacaqlarını vurğulayaraq, beynəlxalq ictimaiyyətin ölkəsinə yönəlik tənqidlərinin haqsız olduğunu söyləyib.

Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху заявил, что его страна в настоящее время ведет военные операции на восьми отдельных фронтах, семь из которых направлены против Ирана и связанных с ним сил.
Редакция сообщает, что в своем выступлении Нетаньяху сказал: «Мы перепишем слово «победа» в словарь израильской армии. Мы либо победим, либо исчезнем». Он назвал необоснованными обвинения в геноциде и обречении на голод в Газе.
Премьер-министр подчеркнул, что они будут решительно бороться на всех фронтах за безопасность Израиля, и заявил, что критика международного сообщества в адрес его страны несправедлива.