Naxçıvanda əməyin mühafizəsi və texniki təhlükəsizlik üzrə növbəti maarifləndirici təlim
Naxçıvan Muxtar Respublikasında “İş yerlərində əməyin mühafizəsi, texniki təhlükəsizlik, iş yerlərinin attestasiyası və icbari sığorta” mövzusunda növbəti maarifləndirmə təlimi keçirilib.
Təlim Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Əmək Müfəttişliyi Xidmətinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Əməyin Mühafizəsi Mərkəzinin Naxçıvan filialının təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Maarifləndirmə tədbirində 1 müəssisədən 17 əməkdaş iştirak edib.
Görüş zamanı Mərkəzin əməkdaşları təqdimatlarla çıxış edərək iştirakçılara işçilərin əməyinin mühafizəsi, onların sağlam və təhlükəsiz əmək şəraitinin təmin olunması barədə ətraflı məlumat veriblər. Təlimdə, həmçinin müəssisələrdə əməyin mühafizəsi üzrə standart, norma və qaydaların tətbiqi, eləcə də Əməyin Mühafizəsi Mərkəzinin fəaliyyət istiqamətləri barədə iştirakçılar məlumatlandırılıblar.
Sonda mövzu ilə bağlı iştirakçıların sualları cavablandırılıb və onları maraqlandıran məsələlərə aydınlıq gətirilib.

The next awareness-raising training on the topic of “Occupational safety, technical security, workplace certification, and mandatory insurance in workplaces” was held in the Nakhchivan Autonomous Republic.
The training was organized by the Nakhchivan branch of the Occupational Safety Center, which operates under the State Labor Inspectorate Service of the Ministry of Labor and Social Protection of Population.
17 employees from 1 enterprise participated in the awareness-raising event.
During the meeting, the Center's employees made presentations and provided detailed information to the participants about the protection of workers' labor and ensuring their healthy and safe working conditions. During the training, participants were also informed about the application of standards, norms, and rules for occupational safety in enterprises, as well as the activity directions of the Occupational Safety Center.
Finally, participants' questions related to the topic were answered, and clarification was provided on issues that interested them.