"IGCSE ilə İnkişaf Et: Xarici dil müəllimlər üçün dil biliklərinin təkmilləşdirilməsi kursu" qrant layihəsi müəllimlərin beynəlxalq dil bacarıqlarını gücləndirməyə davam edir.
Xarici dil müəllimlərinin beynəlxalq səviyyədə bilik və bacarıqlarının artırılmasına yönəlmiş “IGCSE ilə İnkişaf Et: Xarici dil müəllimlər üçün dil biliklərinin təkmilləşdirilməsi kursu” layihəsi çərçivəsində ingilis dili müəllimlərinin peşəkar inkişafını dəstəkləyən bir sıra fəaliyyətlər həyata keçirilib.
Layihə çərçivəsində seçilmiş 3 ingilis dili müəllimi Cambridge Assessment International Education tərəfindən təqdim olunan Cambridge IGCSE proqramı üzrə beynəlxalq kurikuluma uyğun təlimlərə cəlb olunub. Kurs müddətində müəllimlərin aktiv iştirakı davamlı olaraq izlənilib və onların inkişafı əsas modullar üzrə qiymətləndirilib. Eyni zamanda müəllimlərə mentor dəstəyi göstərilərək öyrənilən biliklərin daha effektiv mənimsənilməsi təmin olunub.
Kursu uğurla tamamlayan hər bir müəllim tərəfindən ayrıca seminarların təşkili planlaşdırılıb. Bu seminarların hər birində təxminən 10 nəfər ingilis dili müəlliminin iştirakı nəzərdə tutulur və ümumilikdə 30 nəfər pedaqoji heyət bu prosesə cəlb olunacaq. Seminarlar interaktiv formatda keçiriləcək, kurs çərçivəsində öyrənilən metod və yanaşmaların təqdimatı, müzakirəsi və nümunə dərs modellərinin nümayişi ilə müşayiət olunacaq.
Layihənin yekun mərhələsində isə əldə olunan nəticələrin təqdim ediləcəyi bağlanış mərasiminin keçirilməsi planlaşdırılır.
Qeyd edək ki, layihə Leyla Mustafayeva tərəfindən Qəbələ şəhəri Vahid Qəhrəmanov adına 1 saylı tam orta məktəbdə Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinin Təhsildə İnkişaf və İnnovasiyalar üzrə IX Qrant Müsabiqəsi çərçivəsində həyata keçirilir.

Strengthening Teachers' International Language Skills
The grant project "Develop with IGCSE: Language Skills Improvement Course for Foreign Language Teachers" continues to strengthen teachers' international language skills.
Within the framework of the project "Develop with IGCSE: Language Skills Improvement Course for Foreign Language Teachers," aimed at enhancing the international knowledge and skills of foreign language teachers, a series of activities supporting the professional development of English language teachers have been implemented.
Within the project, three selected English language teachers participated in trainings aligned with the international curriculum of the Cambridge IGCSE program, offered by Cambridge Assessment International Education. Throughout the course, teachers' active participation was continuously monitored, and their development was assessed across key modules. Concurrently, mentor support was provided to teachers, ensuring a more effective acquisition of the learned knowledge.
Separate seminars are planned to be organized by each teacher who successfully completes the course. Each of these seminars is expected to involve approximately 10 English language teachers, with a total of 30 pedagogical staff participating in this process. The seminars will be conducted in an interactive format, featuring presentations, discussions of methods and approaches learned during the course, and demonstrations of sample lesson models.
In the final stage of the project, a closing ceremony is planned where the achieved results will be presented.
It should be noted that the project is being implemented by Leyla Mustafayeva at Vahid Gahramanov School No. 1 in Gabala city, within the framework of the IX Grant Competition for Development and Innovations in Education by the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.