MSK nümayəndə heyəti Moldovada parlament seçkilərini müşahidə edəcək
Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 2025-ci il sentyabrın 28-də Moldovada keçiriləcək parlament seçkilərini müşahidə etmək məqsədilə bu ölkəyə səfər edəcək.
Bu barədə Redaksiya-a MSK-dan məlumat verilib.
Qeyd edilib ki, Moldova Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Anjelika Karamanın rəsmi dəvəti əsasında həyata keçirilən bu səfər iki ölkənin ali seçki qurumları arasında əməkdaşlığın daha da möhkəmləndirilməsi baxımından da mühüm əhəmiyyət kəsb edir.
Bildirilib ki, səfər çərçivəsində M.Pənahovun digər rəsmi şəxslərlə yanaşı, Moldovalı həmkarı ilə görüşünün keçirilməsi, seçki idarəetmə orqanları arasında uzunmüddətli əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişaf perspektivləri, qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin genişləndirilməsi imkanları, həmçinin seçkilərin təşkili və idarə olunması sahəsində maraq doğuran məsələlər ətrafında müzakirələr aparılması nəzərdə tutulur.
Nümayəndə heyəti səsvermə gününədək parlament seçkilərinə ümumi hazırlıq prosesləri ilə tanış olacaq və seçki günü paytaxt Kişineudakı məntəqələrdə səsvermə prosedurlarını da izləyəcəklər.

CEC delegation to observe parliamentary elections in Moldova
A delegation led by Mazahir Panahov, Chairman of the Central Election Commission (CEC), will visit Moldova to observe the parliamentary elections to be held in the country on September 28, 2025.
The CEC informed Redaksiya about this.
It was noted that this visit, carried out at the official invitation of Anjelica Caraman, Chairwoman of the Central Election Commission of Moldova, is also of great importance for further strengthening cooperation between the supreme election bodies of the two countries.
It was stated that within the framework of the visit, M. Panahov is expected to meet with his Moldovan counterpart, as well as other officials, and discussions will be held on the prospects for developing long-term cooperation between election management bodies, opportunities for expanding mutual experience exchange, and other issues of interest in the field of election organization and administration.
The delegation will familiarize themselves with the general preparation processes for the parliamentary elections until voting day and will also observe voting procedures at polling stations in the capital Chisinau on election day.