Portuqaliyalı mütəxəssis Joze Mourinyo Çempionlar Liqası ilə bağlı Fənərbaxça üçün real hədəflərə diqqət çəkib.
Redaksiya xəbər verir ki, “ElDesmarque” portalına açıqlamasında Mourinyo Fənərbaxçanın Çempionlar Liqasına qatılmasının iqtisadi baxımdan faydalı olacağını, lakin idman səviyyəsində bu turnirdə rəqabət aparmağın çətin olduğunu bildirib:
“Çempionlar Liqası tamam başqa bir dünyadır... Realist olmalıyıq. Ora getsək iqtisadi baxımdan əla olar, amma idman səviyyəsində Fənərbaxça Avropa Liqası komandasıdır.”
Mourinyonun bu sözləri klubun hədəfləri və hazırkı səviyyəsi ilə bağlı səmimi qiymətləndirmə kimi dəyərləndirilir. O, həmçinin komandanın inkişafı üçün mərhələli şəkildə irəliləməyin vacibliyini vurğulayıb.

Моуринью: «Фенербахче» с точки зрения спорта находится на уровне Лиги Европы»
Португальский специалист Жозе Моуринью обратил внимание на реальные цели для «Фенербахче» относительно Лиги чемпионов.
Редакция сообщает, что в своем заявлении порталу «ElDesmarque» Моуринью заявил, что участие «Фенербахче» в Лиге чемпионов будет экономически выгодным, но на спортивном уровне конкурировать в этом турнире будет сложно:
«Лига чемпионов — это совершенно другой мир... Мы должны быть реалистами. Если мы туда попадем, это будет отлично с экономической точки зрения, но на спортивном уровне «Фенербахче» — это команда Лиги Европы».
Эти слова Моуринью расцениваются как откровенная оценка целей и текущего уровня клуба. Он также подчеркнул важность поэтапного продвижения для развития команды.