Kremlin bildirib ki, ABŞ‑in yeni milli təhlükəsizlik strategiyası “çoxsaylı baxımdan” Rusiyanın dünyagörüşü ilə üst-üstə düşür.
Redaksiya BBC‑yə istinadən xəbər verir ki, 33 səhifəlik bu sənəd Avropa İttifaqı və Avropa ölkələrini “mədəni silinmə” riski ilə bağlı xəbərdar edir, eyni zamanda Rusiyanı ABŞ üçün birbaşa təhlükə olaraq göstərmir.
Dmitry Peskov — Kremlin sözçüsü : “Gördüyümüz dəyişikliklər bizim viziyamızla uyğundur”,- deyib və Moskvanın Vaşinqtonla Ukrayna münaqişəsinin nizamlanması istiqamətində “konstruktiv əməkdaşlıq” ümidində olduğunu söyləyib.

Кремль заявил, что новая стратегия национальной безопасности США «во многих аспектах» совпадает с видением России.
Как сообщает BBC, 33-страничный документ предупреждает Европейский союз и европейские страны о риске «культурного стирания», но при этом не представляет Россию как прямую угрозу для США.
Дмитрий Песков, пресс-секретарь Кремля, заявил: «Наблюдаемые нами изменения соответствуют нашему видению», и добавил, что Москва надеется на «конструктивное сотрудничество» с Вашингтоном в урегулировании украинского конфликта.