Kremlin bildirib ki, ABŞ‑in yeni milli təhlükəsizlik strategiyası “çoxsaylı baxımdan” Rusiyanın dünyagörüşü ilə üst-üstə düşür.
Redaksiya BBC‑yə istinadən xəbər verir ki, 33 səhifəlik bu sənəd Avropa İttifaqı və Avropa ölkələrini “mədəni silinmə” riski ilə bağlı xəbərdar edir, eyni zamanda Rusiyanı ABŞ üçün birbaşa təhlükə olaraq göstərmir.
Dmitry Peskov — Kremlin sözçüsü : “Gördüyümüz dəyişikliklər bizim viziyamızla uyğundur”,- deyib və Moskvanın Vaşinqtonla Ukrayna münaqişəsinin nizamlanması istiqamətində “konstruktiv əməkdaşlıq” ümidində olduğunu söyləyib.

The Kremlin has stated that the new US national security strategy aligns with Russia's worldview "in many respects."
The editorial reports, citing the BBC, that this 33-page document warns the European Union and European countries about the risk of "cultural erasure," while not portraying Russia as a direct threat to the US.
Dmitry Peskov, Kremlin spokesperson: "The changes we are seeing are consistent with our vision," he said, adding that Moscow hopes for "constructive cooperation" with Washington towards resolving the Ukraine conflict.