Qahirədə İsrail və Həmas nümayəndə heyətləri arasında danışıqlar prosesi rəsmən start götürüb. Görüşlərin əsas məqsədi Qəzzada atəşkəsin əldə olunması və humanitar vəziyyətin yaxşılaşdırılmasıdır.
Redaksiya xəbər verir ki, Misir hökumətinin vasitəçiliyi ilə keçirilən bu danışıqlarda tərəflərin ilkin mərhələdə əsirlərin azad edilməsi və humanitar yardımın maneəsiz çatdırılması məsələlərini müzakirə etdiyi bildirilir.
Danışıqların nəticələrinə dair rəsmi açıqlama hələlik verilməsə də, tərəflərin prosesin davam etdirilməsində razılığa gəldiyi qeyd olunur.

В Каире официально начался процесс переговоров между делегациями Израиля и ХАМАС. Основная цель встреч – достижение прекращения огня в Газе и улучшение гуманитарной ситуации.
Редакция сообщает, что на этих переговорах, проходящих при посредничестве правительства Египта, стороны на начальном этапе обсуждают вопросы освобождения пленных и беспрепятственной доставки гуманитарной помощи.
Хотя официальных заявлений о результатах переговоров пока не поступало, отмечается, что стороны договорились о продолжении процесса.