2025-ci ilin 1 dekabr tarixinə bank və qeyri-bank sektoru üzrə milli valyutada verilmiş uzunmüddətli kreditlərin həcmi 22 milyard 741,4 milyon manat təşkil edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu göstərici 2024-cü ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 2 milyard 356,3 milyon manat və ya 11,55% çoxdur.
2024-cü ilin yanvar-noyabr aylarında milli valyutada verilmiş uzunmüddətli kreditlərin ümumi məbləği 20 milyard 385,1 milyon manat olub. Bunun 19 milyard 127,5 milyon manatı banklar, 1 milyard 257,6 milyon manatı isə qeyri-bank kredit təşkilatlarının payına düşüb.
2025-ci ilin yanvar-noyabr aylarında isə müvafiq göstəricilər banklar üzrə 21 milyard 445,3 milyon manat, qeyri-banklar üzrə isə 1 milyard 296,1 milyon manat təşkil edib.

К 1 декабря 2025 года объем долгосрочных кредитов, выданных в национальной валюте банками и небанковским сектором, составил 22 миллиарда 741,4 миллиона манатов.
Как сообщает Valyuta.az, этот показатель на 2 миллиарда 356,3 миллиона манатов или на 11,55% больше по сравнению с аналогичным периодом 2024 года.
За январь-ноябрь 2024 года общий объем долгосрочных кредитов, выданных в национальной валюте, составил 20 миллиардов 385,1 миллиона манатов. Из них 19 миллиардов 127,5 миллиона манатов пришлось на банки, а 1 миллиард 257,6 миллиона манатов – на небанковские кредитные организации.
За январь-ноябрь 2025 года соответствующие показатели составили 21 миллиард 445,3 миллиона манатов по банкам и 1 миллиард 296,1 миллиона манатов по небанковским организациям.