Milli Məclisin növbəti plenar iclasının vaxtı və gündəliyi açıqlanıb
1. "Azərbaycan Respublikasının 2026-cı il dövlət büdcəsi haqqında" Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
2. "Dövlət sosial müdafiə fondunun 2026-cı il büdcəsi haqqında" Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
3. "İşsizlikdən sığorta fondunun 2026-cı il büdcəsi haqqında" Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
4. "Azərbaycan Respublikasında 2026-cı il üçün yaşayış minimumu haqqında" Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
5. "Azərbaycan Respublikasında 2026-cı il üçün ehtiyac meyarının həddi haqqında" Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
6. Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsində, "Azərbaycan Respublikası Milli Məclisi deputatının statusu haqqında", "Sosial sığorta haqqında", "Hərbi qulluqçuların dövlət icbari şəxsi sığortası haqqında", "Məhkəmə və hüquq mühafizə orqanları işçilərinin dövlət icbari şəxsi sığortası haqqında", "Tibbi sığorta haqqında", "Dövlət rüsumu haqqında", "Şəkərli diabet xəstəliyinə tutulmuş şəxslərə dövlət qayğısı haqqında", "Azərbaycan Respublikasının diplomatik nümayəndəliklərində və konsulluqlarında xidmət keçən diplomatik xidmət orqanı əməkdaşlarının dövlət icbari şəxsi sığortası haqqında", "Hemofiliya və talassemiya irsi qan xəstəliklərinə düçar olmuş şəxslərə dövlət qayğısı haqqında", "Sığorta fəaliyyəti haqqında", "İstehsalatda bədbəxt hadisələr və peşə xəstəlikləri nəticəsində peşə əmək qabiliyyətinin itirilməsi hallarından icbari sığorta haqqında", "Dağınıq skleroz xəstəliyinə tutulmuş şəxslərə dövlət qayğısı haqqında", "Uşaqların icbari dispanserizasiyası haqqında", "Gömrük tarifi haqqında", "Nağdsız hesablaşmalar haqqında" və "Əlilliyi olan şəxslərin hüquqları haqqında" Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
7. Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin 2026-cı il üçün xərclər smetası haqqında Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin qərarının layihəsi.
8. Azərbaycan Respublikası Hesablama Palatasının 2026-cı il üçün xərclər smetası haqqında Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin qərarının layihəsi.
* * *
9. A.Ə.Hüseynin Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məhkəməsinin hakimi təyin edilməsi haqqında.
10. "Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinin Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinə etimad məsələsinin həll edilməsi hüququnun əlavə təminatları haqqında" Azərbaycan Respublikasının Konstitusiya Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası Konstitusiya qanununun layihəsi (II səsvermə).
11. "Azərbaycan Respublikası Milli Məclisi Daxili Nizamnaməsinin təsdiq edilməsi haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi.
12. "Azərbaycan Respublikasının daxili qoşunları haqqında" Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
13. "Enerji resurslarından səmərəli istifadə və enerji effektivliyi haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
14. "Dövlət qulluğu haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
15. "Hərbi xidmətkeçmə haqqında" Əsasnamənin təsdiq edilməsi barədə" və "Hərbi vəzifə və hərbi xidmət haqqında" Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
16. "Yol hərəkəti haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).

The date and agenda of the next plenary session of the Milli Majlis have been announced.
1. Draft law of the Republic of Azerbaijan on the state budget of the Republic of Azerbaijan for 2026 (third reading).
2. Draft law of the Republic of Azerbaijan on the budget of the State Social Protection Fund for 2026 (third reading).
3. Draft law of the Republic of Azerbaijan on the budget of the Unemployment Insurance Fund for 2026 (third reading).
4. Draft law of the Republic of Azerbaijan on the subsistence minimum for 2026 in the Republic of Azerbaijan (third reading).
5. Draft law of the Republic of Azerbaijan on the limit of the poverty line for 2026 in the Republic of Azerbaijan (third reading).
6. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Tax Code of the Republic of Azerbaijan, the law of the Republic of Azerbaijan "On the Status of a Member of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan", "On Social Insurance", "On State Compulsory Personal Insurance of Military Personnel", "On State Compulsory Personal Insurance of Employees of Court and Law Enforcement Bodies", "On Medical Insurance", "On State Duty", "On State Care for Persons with Diabetes Mellitus", "On State Compulsory Personal Insurance of Employees of Diplomatic Missions and Consulates of the Republic of Azerbaijan Serving in Diplomatic Service Bodies", "On State Care for Persons Suffering from Hemophilia and Thalassemia Hereditary Blood Diseases", "On Insurance Activity", "On Compulsory Insurance Against Loss of Professional Working Capacity Due to Industrial Accidents and Occupational Diseases", "On State Care for Persons Suffering from Multiple Sclerosis", "On Compulsory Medical Examination of Children", "On Customs Tariff", "On Non-Cash Settlements", and "On the Rights of Persons with Disabilities" (third reading).
7. Draft decision of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on the expenditure estimate of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan for 2026.
8. Draft decision of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan on the expenditure estimate of the Chamber of Accounts of the Republic of Azerbaijan for 2026.
* * *
9. On the appointment of A.Ə.Hüseyn as a judge of the Supreme Court of the Nakhchivan Autonomous Republic.
10. Draft Constitutional Law of the Republic of Azerbaijan on additional guarantees of the right of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan to resolve issues of confidence in the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan (second reading).
11. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Law of the Republic of Azerbaijan "On the Approval of the Internal Regulations of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan".
12. Draft law of the Republic of Azerbaijan "On Internal Troops of the Republic of Azerbaijan" (third reading).
13. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Law of the Republic of Azerbaijan "On Efficient Use of Energy Resources and Energy Efficiency" (third reading).
14. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Law of the Republic of Azerbaijan "On Public Service" (third reading).
15. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the laws of the Republic of Azerbaijan "On the Approval of the Regulations on Military Service" and "On Military Duty and Military Service" (third reading).
16. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Law of the Republic of Azerbaijan "On Road Traffic" (third reading).