Milli Məclisin növbəti plenar iclasının vaxtı və gündəliyi açıqlanıb
1. "Azərbaycan Respublikasının 2026-cı il dövlət büdcəsi haqqında" Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
2. "Dövlət sosial müdafiə fondunun 2026-cı il büdcəsi haqqında" Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
3. "İşsizlikdən sığorta fondunun 2026-cı il büdcəsi haqqında" Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
4. "Azərbaycan Respublikasında 2026-cı il üçün yaşayış minimumu haqqında" Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
5. "Azərbaycan Respublikasında 2026-cı il üçün ehtiyac meyarının həddi haqqında" Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
6. Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsində, "Azərbaycan Respublikası Milli Məclisi deputatının statusu haqqında", "Sosial sığorta haqqında", "Hərbi qulluqçuların dövlət icbari şəxsi sığortası haqqında", "Məhkəmə və hüquq mühafizə orqanları işçilərinin dövlət icbari şəxsi sığortası haqqında", "Tibbi sığorta haqqında", "Dövlət rüsumu haqqında", "Şəkərli diabet xəstəliyinə tutulmuş şəxslərə dövlət qayğısı haqqında", "Azərbaycan Respublikasının diplomatik nümayəndəliklərində və konsulluqlarında xidmət keçən diplomatik xidmət orqanı əməkdaşlarının dövlət icbari şəxsi sığortası haqqında", "Hemofiliya və talassemiya irsi qan xəstəliklərinə düçar olmuş şəxslərə dövlət qayğısı haqqında", "Sığorta fəaliyyəti haqqında", "İstehsalatda bədbəxt hadisələr və peşə xəstəlikləri nəticəsində peşə əmək qabiliyyətinin itirilməsi hallarından icbari sığorta haqqında", "Dağınıq skleroz xəstəliyinə tutulmuş şəxslərə dövlət qayğısı haqqında", "Uşaqların icbari dispanserizasiyası haqqında", "Gömrük tarifi haqqında", "Nağdsız hesablaşmalar haqqında" və "Əlilliyi olan şəxslərin hüquqları haqqında" Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
7. Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin 2026-cı il üçün xərclər smetası haqqında Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin qərarının layihəsi.
8. Azərbaycan Respublikası Hesablama Palatasının 2026-cı il üçün xərclər smetası haqqında Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin qərarının layihəsi.
* * *
9. A.Ə.Hüseynin Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məhkəməsinin hakimi təyin edilməsi haqqında.
10. "Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinin Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinə etimad məsələsinin həll edilməsi hüququnun əlavə təminatları haqqında" Azərbaycan Respublikasının Konstitusiya Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası Konstitusiya qanununun layihəsi (II səsvermə).
11. "Azərbaycan Respublikası Milli Məclisi Daxili Nizamnaməsinin təsdiq edilməsi haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi.
12. "Azərbaycan Respublikasının daxili qoşunları haqqında" Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
13. "Enerji resurslarından səmərəli istifadə və enerji effektivliyi haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
14. "Dövlət qulluğu haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
15. "Hərbi xidmətkeçmə haqqında" Əsasnamənin təsdiq edilməsi barədə" və "Hərbi vəzifə və hərbi xidmət haqqında" Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).
16. "Yol hərəkəti haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş).

Объявлены время и повестка дня следующего пленарного заседания Милли Меджлиса.
1. Проект закона Азербайджанской Республики «О государственном бюджете Азербайджанской Республики на 2026 год» (третье чтение).
2. Проект закона Азербайджанской Республики «О бюджете Государственного фонда социальной защиты на 2026 год» (третье чтение).
3. Проект закона Азербайджанской Республики «О бюджете Фонда страхования от безработицы на 2026 год» (третье чтение).
4. Проект закона Азербайджанской Республики «О прожиточном минимуме в Азербайджанской Республике на 2026 год» (третье чтение).
5. Проект закона Азербайджанской Республики «О пределе критерия нуждаемости в Азербайджанской Республике на 2026 год» (третье чтение).
6. Проект закона Азербайджанской Республики о внесении изменений в Налоговый кодекс Азербайджанской Республики, законы Азербайджанской Республики «О статусе депутата Милли Меджлиса Азербайджанской Республики», «О социальном страховании», «О государственном обязательном личном страховании военнослужащих», «О государственном обязательном личном страховании работников судебных и правоохранительных органов», «О медицинском страховании», «О государственной пошлине», «О государственной заботе о лицах, страдающих сахарным диабетом», «О государственном обязательном личном страховании сотрудников органов дипломатической службы, проходящих службу в дипломатических представительствах и консульствах Азербайджанской Республики», «О государственной заботе о лицах, страдающих наследственными заболеваниями крови гемофилией и талассемией», «О страховой деятельности», «Об обязательном страховании от несчастных случаев на производстве и профессиональных заболеваний, приводящих к утрате профессиональной трудоспособности», «О государственной заботе о лицах, страдающих рассеянным склерозом», «Об обязательном диспансерном обследовании детей», «О таможенном тарифе», «О безналичных расчетах» и «О правах лиц с инвалидностью» (третье чтение).
7. Проект решения Милли Меджлиса Азербайджанской Республики «О смете расходов Милли Меджлиса Азербайджанской Республики на 2026 год».
8. Проект решения Милли Меджлиса Азербайджанской Республики «О смете расходов Счетной палаты Азербайджанской Республики на 2026 год».
* * *
9. О назначении А.Э.Гусейна судьей Верховного суда Нахчыванской Автономной Республики.
10. Проект Конституционного закона Азербайджанской Республики о внесении изменений в Конституционный закон Азербайджанской Республики «О дополнительных гарантиях права Милли Меджлиса Азербайджанской Республики на решение вопроса о доверии Кабинету Министров Азербайджанской Республики» (второе голосование).
11. Проект закона Азербайджанской Республики о внесении изменений в Закон Азербайджанской Республики «Об утверждении Внутреннего устава Милли Меджлиса Азербайджанской Республики».
12. Проект закона Азербайджанской Республики «О внутренних войсках Азербайджанской Республики» (третье чтение).
13. Проект закона Азербайджанской Республики о внесении изменений в Закон Азербайджанской Республики «Об эффективном использовании энергетических ресурсов и энергоэффективности» (третье чтение).
14. Проект закона Азербайджанской Республики о внесении изменений в Закон Азербайджанской Республики «О государственной службе» (третье чтение).
15. Проект закона Азербайджанской Республики о внесении изменений в законы Азербайджанской Республики «Об утверждении Положения о прохождении военной службы» и «О воинской обязанности и военной службе» (третье чтение).
16. Проект закона Азербайджанской Республики о внесении изменений в Закон Азербайджанской Республики «О дорожном движении» (третье чтение).