Dekabrın 16-da Milli Məclisin növbəti plenar iclası keçirilir.
1. “Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyi ilə Türkiyə Respublikasının Milli Müdafiə Nazirliyi arasında qarşılıqlı hərbi təhlükəsizliyin möhkəmləndirilməsinə dair Anlaşma Memorandumu”nun təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi;
2. “Kosmonavtların xilas edilməsi, kosmonavtların geri qaytarılması və kosmik fəzaya çıxarılmış obyektlərin geri qaytarılması haqqında Saziş”ə qoşulmaq barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi;
3. “Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Ruanda Respublikası Hökuməti arasında hava əlaqəsi haqqında Saziş”in təsdiq edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi;
4. “Nəqliyyat-ekspedisiya fəaliyyəti haqqında” Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş);
5. Azərbaycan Respublikasının Mülki Məcəlləsində, Azərbaycan Respublikasının Ticarət Gəmiçiliyi Məcəlləsində, “Nəqliyyat haqqında” və “Avtomobil nəqliyyatı haqqında” Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş);
6. “İstehlakçıların hüquqlarının müdafiəsi haqqında”, “Ətraf mühitin mühafizəsi haqqında”, “Dövlət rüsumu haqqında”, “Uyğunluğun qiymətləndirilməsi sahəsində akkreditasiya haqqında” və “Standartlaşdırma haqqında” Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (üçüncü oxunuş);
7. “Dövlət rüsumu haqqında” və “Daşınmaz əmlakın dövlət reyestri haqqında” Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (birinci oxunuş);
8. Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsində dəyişiklik edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (birinci oxunuş);
9. Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsində, “Sosial sığorta haqqında” və “Dövlət qulluğu haqqında” Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (birinci oxunuş);
10. Azərbaycan Respublikasının Əmək Məcəlləsində, Azərbaycan Respublikasının Cinayət Məcəlləsində, Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsində, Azərbaycan Respublikasının Cəzaların İcrası Məcəlləsində, “Həmkarlar ittifaqları haqqında”, “Sosial sığorta haqqında”, “Bələdiyyələrin statusu haqqında”, “Valideyn himayəsindən məhrum olmuş uşaqların sosial müdafiəsi haqqında”, “Azərbaycan Respublikasında vərəmlə mübarizə haqqında”, “Narkoloji xidmət və nəzarət haqqında”, “Gənclər siyasəti haqqında”, “Yaşayış minimumu haqqında”, “Ünvanlı dövlət sosial yardımı haqqında”, “Gender (kişi və qadınların) bərabərliyinin təminatları haqqında”, “İşsizlikdən sığorta haqqında”, “Əlilliyi olan şəxslərin hüquqları haqqında”, “Məşğulluq haqqında” və “Hesablama Palatası haqqında” Azərbaycan Respublikasının qanunlarında dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi (birinci oxunuş).

The next plenary session of the Milli Majlis is being held on December 16.
The editorial office reports that the following 10 issues are included in the agenda of the session:
1. Draft law of the Republic of Azerbaijan on the approval of the "Memorandum of Understanding on Strengthening Mutual Military Security between the Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of National Defense of the Republic of Turkey";
2. Draft law of the Republic of Azerbaijan on joining the "Agreement on the Rescue of Cosmonauts, the Return of Cosmonauts, and the Return of Objects Launched into Outer Space";
3. Draft law of the Republic of Azerbaijan on the approval of the "Agreement on Air Communication between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Rwanda";
4. Draft law of the Republic of Azerbaijan on "Transport and Expeditionary Activities" (third reading);
5. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Civil Code of the Republic of Azerbaijan, the Commercial Shipping Code of the Republic of Azerbaijan, and the laws of the Republic of Azerbaijan "On Transport" and "On Road Transport" (third reading);
6. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the laws of the Republic of Azerbaijan "On Protection of Consumer Rights", "On Environmental Protection", "On State Duty", "On Accreditation in the Field of Conformity Assessment", and "On Standardization" (third reading);
7. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the laws of the Republic of Azerbaijan "On State Duty" and "On the State Register of Immovable Property" (first reading);
8. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Tax Code of the Republic of Azerbaijan (first reading);
9. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Tax Code of the Republic of Azerbaijan, and the laws of the Republic of Azerbaijan "On Social Insurance" and "On Public Service" (first reading);
10. Draft law of the Republic of Azerbaijan on amendments to the Labor Code of the Republic of Azerbaijan, the Criminal Code of the Republic of Azerbaijan, the Tax Code of the Republic of Azerbaijan, the Code of Execution of Punishments of the Republic of Azerbaijan, and the laws of the Republic of Azerbaijan "On Trade Unions", "On Social Insurance", "On the Status of Municipalities", "On Social Protection of Children Deprived of Parental Care", "On Combating Tuberculosis in the Republic of Azerbaijan", "On Narcological Service and Control", "On Youth Policy", "On Living Wage", "On Targeted State Social Assistance", "On Guarantees of Gender (Man and Woman) Equality", "On Unemployment Insurance", "On the Rights of Persons with Disabilities", "On Employment", and "On the Chamber of Accounts" (first reading).