Mərkəzin müdirinə yüksək vəzifə verildi
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi İnstitutunun (AQTİ) İdarə Heyətinin sədrinə yeni müavin təyin olunub.
Redaksiya İqtisadiyyat.az-a istinadən xəbər verir ki, bununla bağlı Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin (AQTA) sədri Qoşqar Təhməzli əmr imzalayıb.
Əmrə əsasən, bu vəzifəyə 1988-ci il təvəllüdlü Tünzalə Qocayeva təyinat alıb.
Qeyd edək ki, T.Qocayeva 2023-cü ildən bu təyinatadək Analitik Ekspertiza Mərkəzinin müdiri vəzifəsində fəaliyyət göstərib. Əvvəllər - 2018-2023-cü illərdə isə institutda müxtəlif vəzifələrdə çalışıb.
Məlumata görə, T.Qocayeva yeni təyin olunduğu sədr müavini postunda bir müddət əvvəl vəzifəsindən azad edilən Tamilla Əliyevanı əvəzləyib.
Xatırladaq ki, T.Əliyeva bir müddət əvvəl AQTA sədrinin müvafiq əmri ilə AQTİ-nin İdarə Heyətinin sədr müavini vəzifəsindən azad edilərək Agentliyin Aparatında heyvan sağlamlığı və bioloji təhlükəsizlik məsələləri üzrə məsul vəzifəyə təyin olunub.

Head of Center Appointed to High Position
A new deputy has been appointed to the Chairman of the Board of the Azerbaijan Food Safety Institute (AQTİ).
The editorial office reports, citing İqtisadiyyat.az, that the Chairman of the Azerbaijan Food Safety Agency (AQTA), Qoşqar Təhməzli, signed an order in this regard.
According to the order, Tünzalə Qocayeva, born in 1988, has been appointed to this position.
It should be noted that T. Qocayeva served as the head of the Analytical Expertise Center from 2023 until this appointment. Previously, from 2018 to 2023, she worked in various positions at the institute.
According to the information, T. Qocayeva has replaced Tamilla Əliyeva, who was dismissed from her post a while ago, in the newly appointed position of deputy chairman.
We would like to remind you that T. Əliyeva, by a relevant order of the AQTA Chairman a while ago, was dismissed from the position of Deputy Chairman of the Board of AQTİ and appointed to a responsible position in the Agency's Apparatus concerning animal health and biosafety issues.