Mərkəzin müdirinə yüksək vəzifə verildi
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi İnstitutunun (AQTİ) İdarə Heyətinin sədrinə yeni müavin təyin olunub.
Redaksiya İqtisadiyyat.az-a istinadən xəbər verir ki, bununla bağlı Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin (AQTA) sədri Qoşqar Təhməzli əmr imzalayıb.
Əmrə əsasən, bu vəzifəyə 1988-ci il təvəllüdlü Tünzalə Qocayeva təyinat alıb.
Qeyd edək ki, T.Qocayeva 2023-cü ildən bu təyinatadək Analitik Ekspertiza Mərkəzinin müdiri vəzifəsində fəaliyyət göstərib. Əvvəllər - 2018-2023-cü illərdə isə institutda müxtəlif vəzifələrdə çalışıb.
Məlumata görə, T.Qocayeva yeni təyin olunduğu sədr müavini postunda bir müddət əvvəl vəzifəsindən azad edilən Tamilla Əliyevanı əvəzləyib.
Xatırladaq ki, T.Əliyeva bir müddət əvvəl AQTA sədrinin müvafiq əmri ilə AQTİ-nin İdarə Heyətinin sədr müavini vəzifəsindən azad edilərək Agentliyin Aparatında heyvan sağlamlığı və bioloji təhlükəsizlik məsələləri üzrə məsul vəzifəyə təyin olunub.

Назначен новый заместитель председателя Правления Института продовольственной безопасности Азербайджана (АКИБ).
Редакция сообщает со ссылкой на İqtisadiyyat.az, что соответствующий приказ подписал председатель Агентства продовольственной безопасности Азербайджана (АПБА) Гошгар Тахмазли.
Согласно приказу, на эту должность назначена Тунзаля Годжаева, 1988 года рождения.
Отметим, что Т. Годжаева с 2023 года и до этого назначения занимала должность руководителя Центра аналитической экспертизы. Ранее, в 2018-2023 годах, она работала на различных должностях в институте.
По имеющейся информации, Т. Годжаева на новой должности заместителя председателя сменила Тамиллу Алиеву, которая была освобождена от должности некоторое время назад.
Напомним, что Т. Алиева некоторое время назад была освобождена от должности заместителя председателя Правления АКИБ соответствующим приказом председателя АПБА и назначена на ответственную должность в аппарате Агентства по вопросам здоровья животных и биологической безопасности.