Mərkəzi Kəşfiyyat İdarəsinin keçmiş əməkdaşı protokol pozuntusunu şübhəli sayır
Mərkəzi Kəşfiyyat İdarəsinin keçmiş əməkdaşı Larri Conson Trampa qarşı sui-qəsd planı olan son hadisə ilə bağlı ciddi şübhələrini dilə gətirib. O, bu hadisənin mahiyyəti etibarilə qeyri-şəffaf olduğunu və narahatlıq doğurduğunu bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Consonun diqqət yetirdiyi əsas məqam hadisə yerini ilk tərk edən şəxsin C.D. Vens olmasıdır. Keçmiş kəşfiyyatçı bu vəziyyəti görərkən "Nə baş verir?" deyə sual etdiyini vurğulayıb.
Larri Conson mövcud protokolları, standartları və tələbləri xatırladaraq, belə hallarda ilk növbədə prezidentin təhlükəsizliyinin təmin edilməli olduğunu qeyd edib. Onun sözlərinə görə, bu prinsipə riayət olunmaması müəyyən suallar yaradır və hadisənin tam aydınlaşdırılmasını zəruri edir.

Бывший сотрудник ЦРУ Ларри Джонсон выразил серьезные сомнения по поводу недавнего инцидента, связанного с планом покушения на Трампа. Он заявил, что этот инцидент по своей сути непрозрачен и вызывает беспокойство.
Редакция сообщает, что ключевой момент, на который обратил внимание Джонсон, это то, что первым место происшествия покинул Дж. Д. Вэнс. Бывший разведчик подчеркнул, что, увидев эту ситуацию, он задался вопросом: "Что происходит?"
Ларри Джонсон, напомнив о существующих протоколах, стандартах и требованиях, отметил, что в таких случаях в первую очередь должна быть обеспечена безопасность президента. По его словам, несоблюдение этого принципа вызывает определенные вопросы и делает необходимым полное выяснение обстоятельств инцидента.