Melinda Qeyts Epstein sənədləri barədə danışıb
Melinda Qeyts bildirib ki, Bill Qeytsin Epstein sənədlərində yer alan əlaqələri ilə bağlı suallara cavab verməsi vacibdir. Onun sözlərinə görə, bu məsələ ilə bağlı ictimaiyyət qarşısında izahat verməli olan şəxs məhz Bill Qeytsdir.
Redaksiya xəbər verir ki, Melinda Qeyts bu mövzuya münasibət bildirərkən “bu məsələlərə mən yox, o cavab verməlidir” ifadəsini işlədib və Epstein sənədlərində əks olunan məlumatların şəxsi olaraq onun məsuliyyəti olmadığını vurğulayıb.
Qeyd edək ki, Epstein işi ilə bağlı yayımlanan sənədlərdə bir sıra tanınmış şəxslərin adı çəkilir və onların maliyyəçi Ceffri Epşteynlə əlaqələri ictimai müzakirələrə səbəb olur. Bu siyahıda Bill Qeytsin də adının hallanması mediada geniş rezonans doğurub.
Mütəxəssislər bildirirlər ki, bu cür açıqlamalar ictimai etimadın qorunması baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır və məsələ ilə bağlı əlavə izahatların verilməsi gözlənilir. Melinda Qeyts isə mövqeyində qalaraq, məsuliyyətin birbaşa Bill Qeytsə aid olduğunu bir daha diqqətə çatdırıb.

Мелинда Гейтс высказалась о документах по делу Эпштейна
Мелинда Гейтс заявила, что Биллу Гейтсу важно ответить на вопросы, касающиеся его связей, упомянутых в документах по делу Эпштейна. По ее словам, именно Билл Гейтс должен дать публичные объяснения по этому вопросу.
Редакция сообщает, что, комментируя эту тему, Мелинда Гейтс сказала: «На эти вопросы должен ответить он, а не я», подчеркнув, что информация, отраженная в документах по делу Эпштейна, не является ее личной ответственностью.
Следует отметить, что в документах, опубликованных в связи с делом Эпштейна, упоминаются имена ряда известных личностей, и их связи с финансистом Джеффри Эпштейном вызывают общественные дискуссии. Упоминание имени Билла Гейтса в этом списке вызвало широкий резонанс в СМИ.
Эксперты заявляют, что подобные заявления имеют важное значение для сохранения общественного доверия, и ожидается предоставление дополнительных разъяснений по этому вопросу. Мелинда Гейтс, в свою очередь, оставаясь на своей позиции, еще раз подчеркнула, что ответственность напрямую лежит на Билле Гейтсе.