Məktəblərdə yayılan "Epşteynin Beş Gecəsi" oyunu narahatlıq yaratdı
ABŞ məktəblərində kontroversial bir brauzer oyunu olan "Epşteynin Beş Gecəsi" yayılmaqdadır. Bu oyunda tələbələr Ceffri Epşteynin adasından qaçmağa çalışan qurbanlar rolunu oynayırlar.
Redaksiya Bloomberg-ə istinadən xəbər verir ki, Meta Platforms Inc tətbiqləri, TikTok və YouTube kimi platformalarda yayımlanan viral videolar sayəsində oyun böyük tələbə marağına səbəb olub, baxmayaraq ki, onu bloklamaq üçün cəhdlər edilib.
Valideynlər və təhsil işçiləri narahatlıqlarını bildirərək, oyunun real cinsi istismarı yüngülləşdirdiyini və uşaqları daha laqeyd edə biləcəyini qeyd edirlər.

Игра "Пять ночей у Эпштейна", распространяющаяся в школах, вызвала беспокойство
В школах США распространяется "Пять ночей у Эпштейна" – противоречивая браузерная игра. В этой игре студенты играют роли жертв, пытающихся сбежать с острова Джеффри Эпштейна.
Как сообщает редакция со ссылкой на Bloomberg, игра вызвала большой интерес у студентов благодаря вирусным видео, распространяющимся на таких платформах, как приложения Meta Platforms Inc, TikTok и YouTube, несмотря на попытки ее заблокировать.
Родители и работники образования выражают обеспокоенность, отмечая, что игра может нормализовать реальное сексуальное насилие и сделать детей более равнодушными.