Meksika prezidenti Klaudiya Şeinbaum ABŞ tərəfindən Meksikaya hərbi müdaxilənin mümkün olmadığını bildirib və iki ölkə arasında əməkdaşlığın davam etdiyini vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, prezident Klaudiya Şeinbaum ABŞ prezidenti Donald Tramp ilə telefon danışığından sonra açıqlama verərək, tərəflər arasında koordinasiya və əməkdaşlıq mühitinin mövcud olduğunu qeyd edib.
Şeinbaumun sözlərinə görə, hər hansı fərqli mövqelər səsləndirilərsə, Meksika tərəfi yeni dialoq təşəbbüsü göstərəcək və əsas məqsəd qarşılıqlı anlaşma və ünsiyyətin qorunmasıdır.
Xatırladaq ki, daha əvvəl ABŞ prezidenti Donald Tramp Meksikanın narkokartellərin nəzarətində olduğunu iddia edərək, onlara qarşı quru əməliyyatlarının mümkünlüyünü istisna etməmişdi. Meksika prezidenti isə bu açıqlamaları ünsiyyət tərzi kimi qiymətləndirib və liderlər arasında anlaşmanın əldə olunduğunu bildirib.

Президент Мексики Клаудия Шейнбаум заявила о невозможности военного вмешательства со стороны США в Мексику и подчеркнула продолжение сотрудничества между двумя странами.
Как сообщает редакция, президент Клаудия Шейнбаум выступила с заявлением после телефонного разговора с президентом США Дональдом Трампом, отметив наличие атмосферы координации и сотрудничества между сторонами.
По словам Шейнбаум, если будут озвучены какие-либо разногласия, мексиканская сторона проявит инициативу к новому диалогу, а основной целью является сохранение взаимопонимания и общения.
Напомним, ранее президент США Дональд Трамп, утверждая, что Мексика находится под контролем наркокартелей, не исключал возможности проведения сухопутных операций против них. Президент Мексики же оценил эти заявления как стиль общения и сообщил о достижении взаимопонимания между лидерами.