Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının "ACWA Power" şirkətinin təsisçisi və Direktorlar Şurasının sədri Məhəmməd Əbunəyyan Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə təbrik məktubu ünvanlayıb.
Redaksiya President.az-a istinadən xəbər verir ki, məktubda deyilir:
"Zati-aliləri, 2025-ci il avqustun 8-də Vaşinqtonda Azərbaycan Respublikası və Ermənistan Respublikası arasında tarixi Birgə Bəyannamənin imzalanması münasibətilə "ACWA Power" şirkəti adından Sizə və məğrur Azərbaycan xalqına səmimi təbriklərimi çatdırıram.
Sizin uzaqgörən rəhbərliyinizlə Azərbaycan 44 günlük Vətən müharibəsində suverenliyini və ərazi bütövlüyünü bərpa edərək qətiyyətli qələbə qazandı. Bu gün Siz həmin hərbi uğuru regionun gələcəyini formalaşdıracaq, ədalətli və davamlı sülhü təmin edən diplomatik zəfərə çevirdiniz.
Bu nailiyyət Sizin ölkənizin sabitliyinə və firavanlığına qəti sadiqliyinizlə yanaşı, həm də çağırışları davamlı tərəqqi üçün imkanlara çevirərək uzaqgörənliklə və əzmkarlıqla rəhbərlik etmək bacarığınızı göstərir.
Biz "ACWA Power" şirkəti olaraq Azərbaycanın tarixində bu mühüm məqamın şahidi olmaqdan şərəf duyuruq və sülhün, əməkdaşlığın bu yeni dövründə ölkənin dayanıqlı inkişafını dəstəkləməyə sadiq qalırıq.
Sizi bir daha səmimi-qəlbdən təbrik edir, Azərbaycanın daha parlaq gələcəyi ilə bağlı fəaliyyətinizdə davamlı uğurlar diləyir, ən xoş arzularımı qəbul etməyinizi xahiş edirəm".

Mohammad Abunayyan congratulates Ilham Aliyev
Mohammad Abunayyan, founder and chairman of the Board of Directors of "ACWA Power" company of the Kingdom of Saudi Arabia, has sent a congratulatory letter to Azerbaijani President Ilham Aliyev.
The editorial office reports, citing President.az, that the letter states:
"Your Excellency, on behalf of "ACWA Power" company, I extend my sincere congratulations to you and the proud people of Azerbaijan on the occasion of the signing of the historic Joint Declaration between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Armenia in Washington on August 8, 2025.
Under your visionary leadership, Azerbaijan achieved a decisive victory in the 44-day Patriotic War, restoring its sovereignty and territorial integrity. Today, you have transformed that military success into a diplomatic triumph that will shape the future of the region, ensuring a just and lasting peace.
This achievement demonstrates not only your firm commitment to your country's stability and prosperity but also your ability to lead with foresight and perseverance, transforming challenges into opportunities for continuous progress.
As "ACWA Power" company, we are honored to witness this significant moment in Azerbaijan's history and remain committed to supporting the country's sustainable development in this new era of peace and cooperation.
I once again sincerely congratulate you, wish you continued success in your endeavors for a brighter future for Azerbaijan, and ask you to accept my best wishes."