Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının "ACWA Power" şirkətinin təsisçisi və Direktorlar Şurasının sədri Məhəmməd Əbunəyyan Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə təbrik məktubu ünvanlayıb.
Redaksiya President.az-a istinadən xəbər verir ki, məktubda deyilir:
"Zati-aliləri, 2025-ci il avqustun 8-də Vaşinqtonda Azərbaycan Respublikası və Ermənistan Respublikası arasında tarixi Birgə Bəyannamənin imzalanması münasibətilə "ACWA Power" şirkəti adından Sizə və məğrur Azərbaycan xalqına səmimi təbriklərimi çatdırıram.
Sizin uzaqgörən rəhbərliyinizlə Azərbaycan 44 günlük Vətən müharibəsində suverenliyini və ərazi bütövlüyünü bərpa edərək qətiyyətli qələbə qazandı. Bu gün Siz həmin hərbi uğuru regionun gələcəyini formalaşdıracaq, ədalətli və davamlı sülhü təmin edən diplomatik zəfərə çevirdiniz.
Bu nailiyyət Sizin ölkənizin sabitliyinə və firavanlığına qəti sadiqliyinizlə yanaşı, həm də çağırışları davamlı tərəqqi üçün imkanlara çevirərək uzaqgörənliklə və əzmkarlıqla rəhbərlik etmək bacarığınızı göstərir.
Biz "ACWA Power" şirkəti olaraq Azərbaycanın tarixində bu mühüm məqamın şahidi olmaqdan şərəf duyuruq və sülhün, əməkdaşlığın bu yeni dövründə ölkənin dayanıqlı inkişafını dəstəkləməyə sadiq qalırıq.
Sizi bir daha səmimi-qəlbdən təbrik edir, Azərbaycanın daha parlaq gələcəyi ilə bağlı fəaliyyətinizdə davamlı uğurlar diləyir, ən xoş arzularımı qəbul etməyinizi xahiş edirəm".

Мухаммед Абунайян поздравил Ильхама Алиева
Основатель и председатель Совета директоров компании "ACWA Power" Королевства Саудовская Аравия Мухаммед Абунайян направил поздравительное письмо Президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву.
Редакция со ссылкой на President.az сообщает, что в письме говорится:
"Ваше превосходительство, от имени компании "ACWA Power" передаю Вам и гордому азербайджанскому народу искренние поздравления по случаю подписания исторической Совместной декларации между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения 8 августа 2025 года в Вашингтоне.
Под Вашим дальновидным руководством Азербайджан одержал решительную победу в 44-дневной Отечественной войне, восстановив свой суверенитет и территориальную целостность. Сегодня Вы превратили этот военный успех в дипломатический триумф, который сформирует будущее региона и обеспечит справедливый и прочный мир.
Это достижение демонстрирует не только Вашу твердую приверженность стабильности и процветанию Вашей страны, но и Вашу способность руководить дальновидно и настойчиво, превращая вызовы в возможности для устойчивого прогресса.
Мы, компания "ACWA Power", гордимся тем, что являемся свидетелями этого важного момента в истории Азербайджана, и остаемся приверженными поддержке устойчивого развития страны в этот новый период мира и сотрудничества.
Еще раз искренне поздравляю Вас, желаю Вам дальнейших успехов в Вашей деятельности, направленной на более светлое будущее Азербайджана, и прошу принять мои наилучшие пожелания".