Medvedev: "Rusiyaya qarşı oyun oynama"
Rusiyanın keçmiş prezidenti Dmitri Medvedev, sosial media hesabında paylaşdığı bir fotoyla diqqət çəkib. Bu paylaşım, Moskvadakı Xilaskar İsa Katedralini əks etdirən bir şəkilin üzərində ingilis dilində yazılmış "Rusiyayla oyun oynama" ifadəsini ehtiva edirdi.
Redaksiya məlumat verir ki, Medvedev, paylaşımında, həmçinin Rusiyadakı pravoslav xristianların Milad bayramını da təbrik edib. Bu təbrik, sosial şəbəkədəki hesabında "Xoş pravoslav Miladı, Rusiya dünyası!" ifadəsi ilə müşayiət olunub.
Bu hadisə, ABŞ Dövlət Departamentinin rus dilində paylaşım etdiyi sosial media hesabında ABŞ prezidenti Donald Trampla bağlı "oyun oynama" mesajının verilməsindən sonra baş verib. Medvedev-in bu addımı, iki ölkə arasında gərginliyin artdığı bir dövrdə, Rusiyanın mövqeyini nümayiş etdirmək və mesaj vermək məqsədi daşıyırdı. Medvedev-in paylaşımı, Rusiyanın xarici siyasətindəki müəyyən bir mövqeyi və ya mesajı əks etdirə bilər.

Medvedev: "Don't Play Games with Russia"
Former Russian President Dmitry Medvedev has drawn attention with a photo shared on his social media account. The post featured an image of the Cathedral of Christ the Saviour in Moscow with the English phrase "Don't Play Games with Russia" written on it.
Redaksiya reports that Medvedev also congratulated Orthodox Christians in Russia on their Christmas. This greeting was accompanied by the phrase "Merry Orthodox Christmas, Russian world!" on his social media account.
This incident occurred after the U.S. State Department posted a "don't play games" message related to U.S. President Donald Trump on its Russian-language social media account. Medvedev's move aimed to demonstrate Russia's stance and convey a message at a time of increasing tension between the two countries. Medvedev's post could reflect a certain position or message in Russia's foreign policy.