Medvedev: "Rusiyaya qarşı oyun oynama"
Rusiyanın keçmiş prezidenti Dmitri Medvedev, sosial media hesabında paylaşdığı bir fotoyla diqqət çəkib. Bu paylaşım, Moskvadakı Xilaskar İsa Katedralini əks etdirən bir şəkilin üzərində ingilis dilində yazılmış "Rusiyayla oyun oynama" ifadəsini ehtiva edirdi.
Redaksiya məlumat verir ki, Medvedev, paylaşımında, həmçinin Rusiyadakı pravoslav xristianların Milad bayramını da təbrik edib. Bu təbrik, sosial şəbəkədəki hesabında "Xoş pravoslav Miladı, Rusiya dünyası!" ifadəsi ilə müşayiət olunub.
Bu hadisə, ABŞ Dövlət Departamentinin rus dilində paylaşım etdiyi sosial media hesabında ABŞ prezidenti Donald Trampla bağlı "oyun oynama" mesajının verilməsindən sonra baş verib. Medvedev-in bu addımı, iki ölkə arasında gərginliyin artdığı bir dövrdə, Rusiyanın mövqeyini nümayiş etdirmək və mesaj vermək məqsədi daşıyırdı. Medvedev-in paylaşımı, Rusiyanın xarici siyasətindəki müəyyən bir mövqeyi və ya mesajı əks etdirə bilər.

Медведев: «Не играйте с Россией»
Бывший президент России Дмитрий Медведев привлек внимание публикацией фотографии в своем аккаунте в социальной сети. На этой публикации, поверх изображения Храма Христа Спасителя в Москве, была надпись на английском языке «Не играйте с Россией».
Redaksiya сообщает, что Медведев также поздравил православных христиан России с Рождеством. Это поздравление сопровождалось фразой в его аккаунте в социальной сети: «Счастливого православного Рождества, Русский мир!».
Этот инцидент произошел после того, как Госдепартамент США опубликовал сообщение о президенте США Дональде Трампе с посланием «не играйте» в своем аккаунте в социальной сети на русском языке. Этот шаг Медведева был направлен на демонстрацию позиции России и передачу послания в период обострения напряженности между двумя странами. Публикация Медведева может отражать определенную позицию или послание во внешней политике России.