Mediatorlar üçün “Mediasiya təlimi üzrə tədris vəsaiti”nin təqdimatı olub
Ədliyyə Nazirliyinin Ədliyyə Akademiyasında mediatorlara Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin maliyyə dəstəyi ilə Avrasiya Hüquqşünaslar Assosiasiyası İctimai Birliyinin həyata keçirdiyi layihə çərçivəsində Azərbaycan dilinə tərcümə edilərək çap olunmuş “Mediatorlar üçün Mediasiya təlimi üzrə tədris vəsaiti” kitabının təqdimat mərasimi keçirilib.
Tədbirdə Mediasiya Şurası İdarə Heyətinin üzvü Sima Yaqubova, Mediasiya Şurasının İntizam Komissiyasının sədri Mayıl Bayramov və mediatorlar iştirak edib.
Çıxış edən Mediasiya Şurası İdarə Heyətinin üzvü Sima Yaqubova və Mediasiya Şurasının İntizam Komissiyasının sədri Mayıl Bayramov mediatorların peşəkar inkişafının və müasir yanaşmaların tətbiqinin hüquq sistemində əhəmiyyətini vurğulayıb.
Tədbirdə çıxış edənlər kitabın əhəmiyyətini vurğulayaraq bildiriblər ki, “Mediatorlar üçün mediasiya təlimi üzrə tədris vəsaiti” ölkəmizdə mediasiya institutunun inkişafına mühüm töhfə verəcəkdir. Qeyd olunub ki, vəsait yalnız yeni başlayan mediatorların peşəkar hazırlığı üçün deyil, həm də təcrübəli mediatorların biliklərinin təkmilləşdirilməsi baxımından əvəzsiz mənbədir.

A presentation ceremony was held at the Academy of Justice of the Ministry of Justice for the book 'Mediation Training Manual for Mediators', which was translated into Azerbaijani and published within the framework of a project implemented by the Eurasian Lawyers Association Public Union with the financial support of the State Support Agency for Non-Governmental Organizations of the Republic of Azerbaijan.
The event was attended by Sima Yaqubova, a member of the Board of the Mediation Council, Mayil Bayramov, Chairman of the Disciplinary Commission of the Mediation Council, and mediators.
Speaking at the event, Sima Yaqubova, a member of the Board of the Mediation Council, and Mayil Bayramov, Chairman of the Disciplinary Commission of the Mediation Council, emphasized the importance of professional development for mediators and the application of modern approaches in the legal system.
Speakers at the event highlighted the importance of the book, stating that the 'Mediation Training Manual for Mediators' will make a significant contribution to the development of the mediation institution in our country. It was noted that the manual is an invaluable resource not only for the professional training of new mediators but also for enhancing the knowledge of experienced mediators.