Mark Zukerberq özünü əvəzləyən süni intellekt agenti yaradır
Amerikalı milyarder Mark Zukerberq, Meta şirkətinin baş direktoru kimi fəaliyyətində ona kömək edəcək süni intellekt agenti yaratdığını "The Wall Street Journal" nəşri xəbər verib.
Redaksiya mənbəyə istinadən məlumat verir ki, bu agent artıq bir neçə əməkdaşdan məlumat toplamaq əvəzinə, operativ şəkildə informasiya əldə etmək üçün istifadə olunur. Zukerberqin istəyi, gələcəkdə şirkətin hər bir əməkdaşı və hətta şirkətdən kənarda olan şəxslər üçün də şəxsi süni intellekt agentlərinin mövcud olmasıdır.
Qeyd olunur ki, bu fərdi neyron şəbəkəsi üzərində aparılan işlər şirkətin strategiyasının bir hissəsidir. Hazırda 78 min əməkdaşı olan Meta üçün süni intellektin tətbiqi rəqabətqabiliyyətliliyin qorunub saxlanılması baxımından olduqca vacib hesab edilir.

Американский миллиардер Марк Цукерберг создал агента на базе искусственного интеллекта, который будет помогать ему в работе в качестве генерального директора Meta, сообщает издание "The Wall Street Journal".
Редакция со ссылкой на источник информирует, что этот агент уже используется для оперативного получения информации, вместо того чтобы собирать ее у нескольких сотрудников. Желание Цукерберга заключается в том, чтобы в будущем существовали персональные ИИ-агенты для каждого сотрудника компании и даже для лиц, не связанных с компанией.
Отмечается, что работа над этой индивидуальной нейронной сетью является частью стратегии компании. Применение искусственного интеллекта для Meta, насчитывающей в настоящее время 78 тысяч сотрудников, считается крайне важным с точки зрения сохранения конкурентоспособности.