Kanadanın Baş naziri Mark Karni ABŞ prezidenti Donald Trampın onu “51-ci ştatın qubernatoru” adlandırmasına münasibət bildirib. Karni bu cür ifadələrin onun fəaliyyətinə və mövqeyinə təsir etmədiyini vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Mark Karni açıqlamasında “Mənə ‘qubernator’ deyilməsinin heç bir əhəmiyyəti yoxdur. İnsanlar bu dünyada bir çox şeylərlə xatırlanırlar” sözlərini deyib. O, məsələni şəxsi müstəvidə qiymətləndirmədiyini qeyd edib.
Baş nazir bildirib ki, hər bir paylaşım, tvit və ya şərhə cavab vermək niyyətində deyil. Onun sözlərinə görə, bu cür ritorikaya sakit və təmkinli yanaşmaq daha məqsədəuyğundur.
Mark Karni əlavə edib ki, siyasi liderlərin əsas vəzifəsi diqqəti sosial şəbəkə mübahisələrinə deyil, real problemlərin həllinə yönəltməkdir. O vurğulayıb ki, tənqid və istehza ilə işləmək təcrübəsinə malikdir və bunu idarə edə bilir.

Премьер-министр Канады Марк Карни отреагировал на заявление президента США Дональда Трампа, назвавшего его «губернатором 51-го штата». Карни подчеркнул, что подобные высказывания не влияют на его работу и позицию.
Как сообщает редакция, Марк Карни заявил: «Для меня не имеет значения, называют меня «губернатором» или нет. Людей запоминают по многим вещам в этом мире». Он отметил, что не оценивает этот вопрос в личном ключе.
Премьер-министр заявил, что не намерен отвечать на каждый пост, твит или комментарий. По его словам, более целесообразно подходить к такой риторике спокойно и сдержанно.
Марк Карни добавил, что основная задача политических лидеров — направлять внимание на решение реальных проблем, а не на споры в социальных сетях. Он подчеркнул, что имеет опыт работы с критикой и сарказмом и умеет с этим справляться.