Madrid və ətrafında 1100-dən çox stul oğurlayan dəstə həbs edildi
İspaniya polisi, Madrid və yaxınlığındakı bir bələdiyyədəki restoran və barlardan iki ay ərzində 1110-dan çox stul oğurlamaqda şübhəli bilinən yeddi nəfəri həbs edib.
Redaksiya məlumat verir ki, altı kişi və bir qadından ibarət cinayətkar dəstəsi, müəssisələr bağlı olduğu müddətdə açıq oturma sahələrində yığılmış stulları oğurlamaq üçün gecələr çalışıblar. İspaniya Milli Polisinin məlumatına görə, avqust və sentyabr aylarında paytaxtdan cənub-qərbdə yerləşən kiçik bir şəhər olan Madrid və Talavera de la Reynada ən azı 18 müxtəlif müəssisə hədəfə alınıb.
Hüquq-mühafizə orqanlarının məlumatına görə, oğurlanmış stulların təxmini dəyəri təxminən 60.000 avro təşkil edib. Şübhəlilər oğurluq və cinayətkar təşkilata mənsub olmaq ittihamları ilə üzləşirlər. Polisdən verilən məlumata görə, stullar İspaniyadan başqa Mərakeş və Rumıniyada da satılıb. Yerli mediada yayılan xəbərlərə görə, istintaq, restoran sahiblərindən əvvəlki gecə yığılan stullardan daha az stulun qalması ilə bağlı bir neçə şikayət aldıqdan sonra başlayıb. İspaniyada bir çox restoran və bar, adətən metal və ya sərt plastikdən hazırlanmış masa və stulları gecə açıq havada saxlayır. Stullar adətən yığılır və zəncirlə bağlanır.

Spanish police have arrested seven people suspected of stealing more than 1110 chairs from restaurants and bars in Madrid and a nearby municipality over two months.
Redaksiya reports that the criminal gang, consisting of six men and one woman, worked at night to steal chairs stacked in outdoor seating areas while the establishments were closed. According to the Spanish National Police, at least 18 different establishments were targeted in August and September in Madrid and Talavera de la Reina, a small city southwest of the capital.
According to law enforcement officials, the estimated value of the stolen chairs is approximately 60,000 euros. The suspects face charges of theft and belonging to a criminal organization. According to the police, the chairs were sold not only in Spain but also in Morocco and Romania. According to reports in local media, the investigation began after several complaints from restaurant owners about fewer chairs remaining than had been stacked the previous night. In Spain, many restaurants and bars typically keep tables and chairs, usually made of metal or hard plastic, outdoors overnight. The chairs are usually stacked and chained together.