Luvr Muzeyindəki oğurluq: Zərgərlərin dəyəri 88 milyon avro
Parisdəki məşhur Luvr Muzeyində baş vermiş oğurluq hadisəsi ilə bağlı araşdırmalar davam edir. Oktyabrın 19-da baş vermiş bu hadisə, dünyanın ən məşhur muzeylərindən birində baş verməsi ilə diqqəti cəlb edib. Oğurluqla bağlı aparılan istintaqın nəticələri və oğurlanan qiymətli əşyaların taleyi ictimaiyyət tərəfindən maraqla gözlənilir.
Redaksiya məlumat verir ki, Paris prokuroru Laure Beccuau, oğurlanmış zərgərlərin dəyəri barədə açıqlamalar verib. Muzey rəhbərliyinin oğurlanmış zərgərlərin ümumi dəyərini təxminən 88 milyon avro olaraq qiymətləndirdiyi bildirilib. Prokuror, hırsızların bu məbləği əldə etməsinin çətin olduğunu vurğulayaraq, zərgərləri əritmələri halında bu dəyəri qoruya bilməyəcəklərini qeyd edib.
Hadisə ilə əlaqədar olaraq dörd nəfərin istintaqa cəlb olunduğu təsdiqlənib. Səlahiyyətlilərin hadisə yerində aşkar edilən barmaq izləri üzərində ətraflı araşdırma apardıqları bildirilir. Oğurluq, Luvr Muzeyində səhər saatlarında baş verib. Hırsızlar, binanın xaricindəki bir yük liftindən istifadə edərək muzeyə daxil olublar. Bir pəncərəni sındıraraq Kraliyet zərgərlərinin sərgiləndiyi Apollo Qalereyasına daxil olan hırsızlar, doqquz əsəri oğurlayıblar. Qaçış zamanı III Napoleonun həyat yoldaşı İmperatriça Eugenie-yə aid tac düşərək zədələnib və muzeyin xaricində tapılıb. Oğurluğun cəmi 7 dəqiqə çəkdiyi və hırsızların motosikletlərlə qaçdığı qeyd olunur.

Investigations continue regarding the theft that occurred at the famous Louvre Museum in Paris. This incident, which took place on October 19, attracted attention as it occurred in one of the world's most famous museums. The public eagerly awaits the results of the investigation into the theft and the fate of the stolen valuable items.
Redaksiya reports that Paris prosecutor Laure Beccuau has made statements regarding the value of the stolen jewelry. It was stated that the museum management estimated the total value of the stolen jewelry to be approximately 88 million euros. The prosecutor emphasized that it would be difficult for the thieves to obtain this amount, noting that they would not be able to preserve this value if they melted the jewelry.
It has been confirmed that four people have been involved in the investigation related to the incident. Authorities are reportedly conducting a detailed investigation into the fingerprints found at the scene. The theft occurred in the morning hours at the Louvre Museum. The thieves entered the museum using a freight elevator on the exterior of the building. Breaking a window, the thieves entered the Apollo Gallery, where the Royal jewels were exhibited, and stole nine artifacts. During their escape, a crown belonging to Empress Eugenie, wife of Napoleon III, fell, was damaged, and was found outside the museum. It is noted that the theft lasted only 7 minutes and the thieves escaped on motorcycles.