Luvr Muzeyindəki oğurluq: Zərgərlərin dəyəri 88 milyon avro
Parisdəki məşhur Luvr Muzeyində baş vermiş oğurluq hadisəsi ilə bağlı araşdırmalar davam edir. Oktyabrın 19-da baş vermiş bu hadisə, dünyanın ən məşhur muzeylərindən birində baş verməsi ilə diqqəti cəlb edib. Oğurluqla bağlı aparılan istintaqın nəticələri və oğurlanan qiymətli əşyaların taleyi ictimaiyyət tərəfindən maraqla gözlənilir.
Redaksiya məlumat verir ki, Paris prokuroru Laure Beccuau, oğurlanmış zərgərlərin dəyəri barədə açıqlamalar verib. Muzey rəhbərliyinin oğurlanmış zərgərlərin ümumi dəyərini təxminən 88 milyon avro olaraq qiymətləndirdiyi bildirilib. Prokuror, hırsızların bu məbləği əldə etməsinin çətin olduğunu vurğulayaraq, zərgərləri əritmələri halında bu dəyəri qoruya bilməyəcəklərini qeyd edib.
Hadisə ilə əlaqədar olaraq dörd nəfərin istintaqa cəlb olunduğu təsdiqlənib. Səlahiyyətlilərin hadisə yerində aşkar edilən barmaq izləri üzərində ətraflı araşdırma apardıqları bildirilir. Oğurluq, Luvr Muzeyində səhər saatlarında baş verib. Hırsızlar, binanın xaricindəki bir yük liftindən istifadə edərək muzeyə daxil olublar. Bir pəncərəni sındıraraq Kraliyet zərgərlərinin sərgiləndiyi Apollo Qalereyasına daxil olan hırsızlar, doqquz əsəri oğurlayıblar. Qaçış zamanı III Napoleonun həyat yoldaşı İmperatriça Eugenie-yə aid tac düşərək zədələnib və muzeyin xaricində tapılıb. Oğurluğun cəmi 7 dəqiqə çəkdiyi və hırsızların motosikletlərlə qaçdığı qeyd olunur.

Продолжается расследование инцидента с кражей, произошедшего в знаменитом Лувре в Париже. Это событие, случившееся 19 октября, привлекло внимание тем, что произошло в одном из самых известных музеев мира. Результаты расследования кражи и судьба похищенных ценностей с интересом ожидаются общественностью.
Редакция сообщает, что прокурор Парижа Лор Беккуо сделала заявления о стоимости похищенных ювелирных изделий. Сообщается, что руководство музея оценило общую стоимость похищенных украшений примерно в 88 миллионов евро. Прокурор подчеркнула, что ворам будет сложно получить эту сумму, отметив, что они не смогут сохранить эту стоимость, если расплавят ювелирные изделия.
Подтверждено, что в связи с инцидентом к расследованию привлечены четыре человека. Сообщается, что власти проводят детальное расследование отпечатков пальцев, обнаруженных на месте происшествия. Кража произошла в Лувре в утренние часы. Воры проникли в музей, используя грузовой лифт снаружи здания. Разбив окно, воры проникли в Галерею Аполлона, где выставлялись королевские драгоценности, и похитили девять произведений. Во время побега корона, принадлежавшая императрице Евгении, жене Наполеона III, упала и была повреждена, и была найдена за пределами музея. Отмечается, что кража заняла всего 7 минут, и воры скрылись на мотоциклах.